تعرفه بهینه سازی سئو,تعرفه سئو,تعرفه سئوی سایت

100ها نکته آموزشی رایگان در اینستاگرام نیوسئو

قیمت سئو چگونه محاسبه می شود؟ امروزه با توجه به شیوع ویروس کرونا و روی آوردن بسیاری از کسب و کار ها به سمت اینترنتی شدن، این سوال هم برای کارفرمایان و هم کارشناسان و خدمات دهندگان سئو بسیار پیش می آید. تعرفه بهینه سازی سایت یا همان سئو، می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد که در این مقاله قصد داریم به آن ها بپردازیم.

بر اساس تحقیقات حدود 90 درصد از مردم، قبل از خرید یک کالا یا استفاده از خدماتی خاص، تحقیقات خود را در موتور جستجوگر گوگل به عمل می آورند و همین امر یکی مهم ترین دلایل اهمیت سئو سایت است. هر کسب و کاری که بتواند صفحات محصول یا سایر صفحات سایت خود را در نتایج برتر گوگل قرار دهد، متقابلا ورودی و احتمال کسب درآمد بیشتری خواهد داشت. اما اگر سئو را انجام ندهد، مطمئنا فرصت های فروشی که می توانست برای آن ها ایجاد شوند را در اختیار رقبایی که از سئو بهره مند شده اند، قرار خواهد داد.

اهمیت اطلاع از قیمت سئو

دانستن قیمت و تعرفه سئو، برای کارفرمایانی که قصد دارند بهینه سازی سایت خود را به شخص، گروه یا یک شرکت بسپارند، امری ضروری است؛ زیرا با دانستن میزان این هزینه ها، می توانند بهترین تصمیم را مطابق با استراتژی ها و بودجه خود اتخاذ کنند.

همچنین سئوکارانی که قصد دارند پروژه های بهینه سازی سایت را برای سایرین انجام دهند، باید از قیمت خدمات سئو با خبر باشند تا نه هزینه های بالای غیر معقول را ارائه دهند، نه با دریافت دستمزد پایین متضرر شوند.

قیمت خدمات سئو چقدر است؟

تعرفه بهینه سازی سئو,تعرفه سئو,تعرفه سئوی سایت

همانطور که گفته شد، تعیین قیمت های سئو و پروژه های بهینه سازی سایت، بستگی به عوامل مختلفی نظیر نوع و شیوه همکاری دارد. در ادامه برخی از مهمترین عوامل موثر در قیمت سئو را بیان خواهیم کرد:

  • میزان تجربه و کیفیت رزومه کاری شخص یا شرکت سئوکار
  • مدل قیمت گذاری (ساعتی، ماهانه و…)
  • وسعت سایتی که قرار است سئو شود.
  • استراتژی های سئو مانند تعداد و سختی کلمات کلیدی مورد هدف
  • وضعیت فاکتور های موجود در قبل از تقبل پروژه، مانند تعداد و کیفیت بک لینک ها و محتوا ها
  • اهداف از سئو
  • و…

انواع مدل قیمت گذاری پروژه های سئو

تعرفه سئوی سایت به روش های گوناگون و پروژه های آن با مدل های مختلفی انجام می شوند که متداول ترین آن ها مدل های ساعتی و ماهانه می باشند. تعرفه سئو به صورت فعالیت ساعتی بین 40 تا 150 هزارتومان و به صورت ماهانه بین 3 تا 15 میلیون تومان می باشد. البته لازم به ذکر است که برای برخی از برند های بزرگ، ارقام مذکور صدق نمی کنند و ممکن است هزینه سئو آن ها به صد ها میلیون تومان در ماه نیز برسد.

قیمت سئو به صورت ساعتی

همانطور که گفته شد، مدل ساعتی یکی از متداول ترین روش های تعیین تعرفه سئو است، اما به اندازه مدل ماهانه رایج نیست. برخی از سئوکاران در محل کار شما حاضر می شوند و روی سئو سایت شما فعالیت هایی انجام می دهند، برای این نوع افراد اغلب دستمزد به صورت ساعتی محاسبه خواهد شد.

اگر در حوزه سئو به میزان کافی اطلاعات دارید، پیشنهاد می شود خودتان روی سئو سایت خود کار کرده و از یک متخصص سئو که به صورت ساعتی دستمزد دریافت می کند، جهت مشاوره و انجام موارد فنی و تخصصی کمک بگیرید. در این حالت، کنترل هزینه ها نیز بسیار ساده تر می شود.

قیمت سئو به صورت ماهانه

همانطور که ذکر شد، پرداخت قیمت افزایش سئو به صورت ماهانه متداول ترین حالت در انجام پروژه ها می باشد و بر اساس مواردی مانند تعداد کلمات کلیدی هدف، میزان تخصص و تجربه انجام دهنده پروژه، میزان رقابت در حوزه مدنظر و… محاسبه می شود.

در این حالت تقریبا تمامی امور سئو سایت خود را بر عهده یک شخص یا تیم متخصص سئو قرار می دهید و دیگر دغدغه و درگیری بابت سئو سایت خود نخواهید داشت. اما از سویی دیگر، به این دلیل که برای حاصل شدن نتایج سئو به صورت مشهود، حداقل شش ماه زمان لازم است، ممکن است هزینه های شما در این روش افزایش یابند.

همچنین اغلب سئوکاران حرفه‌ای، به صورت نتیجه محور و بر اساس عملکرد پروژه‌ای را قبول نمی کنند؛ زیرا برای رسیدن به لینک 1 گوگل هیچ تضمینی وجود ندارد. (درست مثل یک مربی حرفه ای فوتبال که هیچگاه قول قهرمانی به مدیران و هواداران تیم خود نمی دهد). به همین دلیل در مدل پرداخت هزینه سئو به صورت ماهانه، ممکن است نتیجه حاصل شده مطابق با هزینه های پرداختی شما نباشد و انتظارات شما را برآورده نسازد.

بنابراین توصیه می شود اگر می خواهید پروژه سئو سایت خود را به صورت پرداخت ماهانه انجام دهید، حتما قبل از عقد قرارداد از کیفیت رزومه شخص یا شرکت سئو کار اطمینان حاصل کرده و تحقیقات کافی را به عمل آورید.

قیمت سئو به صورت پروژه ای

در روش پروژه‌ای ابتدا فهرستی از فعالیت های مختلف به همراه هزینه هر یک از آن ها ارائه می شود و کارفرما می تواند هرکدام از آن ها را سفارش دهد. کارفرمایی که این روش پرداخت را انتخاب می کند باید درحد کافی اطلاعاتی در حوزه سئو داشته باشد تا بتواند تشخیص دهد انجام کدام یک از فرآیند ها برای وب سایتش ضروری تر است.

مطالب زیر را حتما بخوانید

مهرداد محمدیAuthor posts

Avatar for مهرداد محمدی

محمدی هستم مدیریت دکو وب متخصص در برنامه ریزی برای طراحی سایت و سئو وب سایت 17 سال زندگی فریلنسری تجربه ای عالی برای من ایجاد کرده که تو بیش از چندین الگو فعالیت کنم . همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای خود زندگی خواهد کرد ولی در دنیای ما تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *