گوگل سرچ کنسول دسترسی به اطلاعات دامنه را آسان تر می کند

گوگل سرچ کنسول دسترسی به اطلاعات دامنه را آسان تر می کند

گوگل در حال معرفی ویژگی جدیدی در گوگل سرچ کنسول است که دنبال کردن داده ها را برای نسخه های مختلف یک دامین آسان تر می کند. این ویژگی شامل نسخه های HTTP، HTTPS، نسخه های موبایلی که با m. شروع می شوند و همچنین ساب دامین ها است.

در تصویر زیر ویژگی جدید را می توانید مشاهده کنید:

اسکرین شاتی از Domain Property

در گذشته وبمسترها مجبور بودند که هر یک از نسخه های وب سایتشان را به صورت مجزا ثبت نمایند. حتی اگر زحمت این کار را به جان خریده و آن را به درستی انجام می دادید، باز هم خواندن این داده ها بسیار دشوار بود.

هدف از اضافه کردن چنین ویژگی حل مشکلات مربوط به این موضوع بوده است: گوگل در بیانیه خود اعلام کرده است:

“هدف از اضافه کردن بخش Domain properties نمایش داده های یک سایت (تمام پروتکل ها، ساب دامین ها و آدرس ها) تحت نام یک دامنه است. با اضافه شدن این بخش شما می توانید که داده های یک وب سایت را بدون جمع کردن آنها به صورت دستی، در یک جا مشاهده نمایید.”

چگونه دامنه خود را در گوگل سرچ کنسول ثبت کنیم؟

افرادی که اقدام به تایید DNS کرده اند، کار اضافه ای بر روی دوش آنها نخواهد بود. گوگل سرچ کنسول در هفته های آینده بخش Domain properties را برای آنها ایجا خواهد نمود.

در غیر این صورت اقدام به طی مراحل زیر کنید:

  1. بر روی گزینه Property در گوگل سرچ کنسول کلیک کنید.
  2. گزینه + Add Property را از منوی کرکره ای باز شده انتخاب کنید.
  3. Domain property را انتخاب کنید.
  4. دامنه مورد نظر خود را مشخص کنید.
  5. مالکیت دامنه را از طریق تایید DNS اثبات نمایید.

گوگل پیشنهاد می نماید که Domain property را در آینده تنظیم نماییم. بعد از تنظیم صحیح این بخش داده های سرچ کنسول در چند روز آینده بروزرسانی خواهند شد. برای آموزش های بیشتر در این مورد مطالعه مطلب آموزش گوگل سرچ کنسول را پیشنهاد مینماییم.

مهرداد محمدیAuthor posts

Avatar for مهرداد محمدی

محمدی هستم مدیریت دکو وب متخصص در برنامه ریزی برای طراحی سایت و سئو وب سایت 17 سال زندگی فریلنسری تجربه ای عالی برای من ایجاد کرده که تو بیش از چندین الگو فعالیت کنم . همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای خود زندگی خواهد کرد ولی در دنیای ما تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *