چگونه محتوای همیشه سبز تولید کنیم؟

محتوای همیشه سبز

در زبان انگلیسی به محتوای ماندگار، محتوای همیشه سبز نیز می گویند. این کلمه از موسیقی نشأت گرفته و در آنجا به موسیقی هایی که مردم در گذشته گوش می دادند، در زمان حال گوش می دهند و در آینده نیز گوش خواهند داد موسیقی همیشه سبز گفته می شود. البته این سبز بودن در واقع  ریشه در طبیعت و نماد زنده بودن دارد. حال می خواهیم همین ویژگی را برای محتوا به کار ببریم.

بهترین کاری که یک تولیدکننده ی محتوا می تواند انجام دهد، تولید محتوای همیشه سبز است. با اینکه بسیاری از افراد در بازاریابی محتوایی

 سعی دارند محتوای همیشه سبز تولید کنند، درصد بسیار کمی از محتواهای تولید شده ی توسط آن ها، محتوایی ماندگار می شود. یکی از مواردی که باعث می شود درصد بسیار کمی از محتواهای تولید شده، محتوای همیشه سبز شوند، توجه به وقایع جدید و یا اخبار است که به زودی اهمیت خود را از دست می دهند. همچنین برخی افراد نیز با تمرکز بیش از حد بر روی سئو سایت، از پرداختن به موضوعات کلی و بلندمدت دست می کشند. در این مقاله سعی داریم در مورد چگونگی تولید محتوای همیشه سبز که حتی در ده سال دیگر نیز برای ما ارزش تولید کند، توضیحاتی دهیم.

محتوای معاصر

محتوای سبز، محتوایی معاصر است. محتوای معاصر همیشه ارزش خواندن را دارد. البته این موضوع در برخی از زمینه ها جواب نمی دهد. مثلا تولیدکنندگان محتوا در حوزه ی تکنولوژی یا اخبار، کار بسیار سختی دارند چون همه چیز به سرعت در حال تغییر است.

برای مثال زمانی که شما محتوایی با موضوع “چگونه محتوای همیشه سبز بنویسیم؟” تولید می کنید در حال تولید یک محتوای ماندگار هستید. اما زمانی که دارید درباره ی دوربین  به کار رفته در یک تلفن همراه محتوا تولید می کنید، محتوای شما به احتمال زیاد در چند سال دیگر اهمیت چندانی نخواهد داشت. همین مسائل کار را برای تولید محتوای سبز در حوزه های تکنولوژی سخت می کند، اما نه غیر ممکن. البته در حوزه های تکنولوژی به روز بودن محتوا از اهمیت بالایی برخوردار است می توان با همیشه به روز نگه داشتن وبلاگ باعث جذب مخاطب شد.

تولید محتوای همیشه سبز (Evergreen Content)

برای تولید محتوای همیشه سبز، گوگل آنالیتیکز یا سایر نرم افزارها و برنامه هایی که شما برای آنالیز انتخاب می کنید، بهترین دوست شما هستند. اگر شما مدت زیادی است که وبلاگ نویسی می کنید، حتما مجموعه ای عظیمی از مقالات در دسترس شماست. به مقالات خود رجوع کنید و لیستی از مقالاتی که هنوز مورد توجه قرار می گیرند را تهیه نمایید. آن ها را با دقت ویژه ای بررسی کنید و در صورتی که امکان به روز رسانی را دارند آن ها را به روز رسانی کنید.

محتواهای محبوب وبلاگ شما همیشه باید تازه به نظر برسند. همچنین در وبلاگ خود به جای اینکه زمان ارسال پست را نمایش دهید، زمان آخرین به روز رسانی را نمایش دهید. برای این کار می توانید ار پلاگین Last Modified Timestampاستفاده کنید. نمایش آخرین زمان به روز رسانی باعث می شود که مخاطب ببیند پستی که در حال مشاهده ی آن است پستی است که به روز شده و اطلاعات قدیمی به او ارائه نمی دهد.

چگونه محتوای همیشه سبز تولید کنیم

۵ نوع محتوای همیشه سبز

به احتمال زیاد شما تا کنون یک محتوای معاصر با عنوان “چگونه…” تولید کرده اید. این یک نوع از دسته بندی مورد نظر ما می باشد. این نوع مقالات شامل توصیه هایی برای سلامت، آشپزی، ارائه دستور عمل، راه کار و … می باشد. در ادامه به ارائه ی ۵ توصیه برای ایجاد محتوای همیشه سبز خواهیم پرداخت:

۱. سوالات متداول

اگر از پاسخ دادن به سوالات تکراری خسته شده اید یا فکر می کنید احتمال پرسیدن برخی سوالات از طرف مخاطبان زیاد است، ایجاد یک صفحه ی سوالات متداول در هنگام طراحی وب سایت ایده ی خوبی است. لیستی از سوالات متداول جمع آوری کنید و به آن ها پاسخ دهید. با پرسیده شدن سوالات جدید و تکراری صفحه را به روز رسانی کنید. این موضوع باعث ایجاد یک رابطه ی قوی تر با مخاطبان می شود و نمونه ای از یک محتوای همیشه سبز است.

۲. واژه نامه

به عنوان یک متخصص در زمینه ی کاری‌تان، شما بر بسیاری از کلمات و اصطلاح های حوزه خود اشراف دارید، این در حالی است که مخاطبان شما در سطح شما اطلاعات ندارند. برای اینکه مخاطبان خود را با خودتان هم سطح کنید از فهرست واژگان یا واژه نامه استفاده نمایید. این باعث می شود که مخاطب حرف شما را بفهمد و بهتر با مقاله ی شما ارتباط برقرار کند.

۳. موضوعات تاریخی

تاریخ همیشه در گذشته است و هیچ وقت تغییر نمی کند. اگر درباره ی موضوعات تاریخی می نویسید به احتمال زیاد شما بیش از چند مقاله در سایت خود دارید که متعلق به گذشته اند و پست های قدیمی محسوب می شوند. برای مثال شما می توانید مقالاتی درباره ی دوره ی انقلاب صنعتی یا درباره ی زندگی چند نفر از بزرگان گذشته با دقت محتوا تولید کرده باشید. اگر وبلاگ شما درباره ی این نوع موضوعات است، شما خوش شانس هستید. این وب سایت ها بسیار کمیاب هستند و برای افرادی که در حال جستجو و تحقیق می باشند، به عنوان منبعی همیشگی برای به دست آوردن اطلاعات محسوب می شوند.

۴. چک لیست

چک لیست ها مانند لیست های دستورالعمل هستند، فقط با این تفاوت که پایان باز دارند. چک لیست ها معمولا دستورالعمل های دقیقی ارائه نمی دهند، بلکه یک دید کلی در مورد چگونگی انجام کارها به مخاطب می دهند. با این حال، چک لیست ها کاربردی هستند و همه آنها را دوست دارند، در واقع چک لیست ها باعث افزایش بهره وری و کارایی مطالب شما می شود. همه ی ما به انجام رساندن کارها و اتمام وظایف را دوست داریم. پس چرا محتوایی بر اساس این پروسه تولید نکنید؟

۵. محتوای بهره وری

بسیاری از محتواهای تولید شده درباره ی افزایش بهره وری و کارایی را می توان با هم مرتبط دانست. موضوع بهره وری و کارایی برای بسیاری از افراد جذاب است. چه کسی از افزایش بهره وری بدش می آید؟ محتوای بهره وری به شما اجازه می دهد قایق خود را به هر جهتی که می خواهید هدایت کنید. شما می توانید مطالبی را با موضوعاتی درباره ی اینکه چگونه کاری را در زمان کمتر یا کارهای بیشتری را در زمان معین انجام دهید، تولید نمایید. تجربه نشان داده است که این نوع مقالات بازخورد خوبی از طرف مخاطبان در بر خواهد داشت.

اگر در حال تولید چنین محتوایی برای سایت خود هستید، به کار خود ادامه دهید. محتوای همیشه سبز فضای مناسبی برای ایجاد لینک داخلی و افزایش ترافیک سایتتان است. محتوای همیشه سبز شما را به عنوان یک متخصص نشان می دهد و همین نیز باعث افزایش ترافیک سایتتان می شود.

مهرداد محمدیAuthor posts

Avatar for مهرداد محمدی

محمدی هستم مدیریت دکو وب متخصص در برنامه ریزی برای طراحی سایت و سئو وب سایت 17 سال زندگی فریلنسری تجربه ای عالی برای من ایجاد کرده که تو بیش از چندین الگو فعالیت کنم . همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای خود زندگی خواهد کرد ولی در دنیای ما تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *