سئو سایت حرفه ای


منظور از خدمات سئو حرفه ای در گام اول این است که یک سئو کار با تجربه، با استفاده از دانش و تجربه و ابزارهایی که در اختیار دارد برای سئوی یک سایت برنامه ریزی کند، البته این مورد حتما شامل دانستن بودجه سئو نیز می شود: به این معنی که سئو کار بداند توان مجموعه برای هزینه در بخش محتوا و سایر بخش های سئو چه میزان است تا بتواند برای پروژه برنامه ریزی نماید.

پس با دانستن بودجه سئو، می توان برای پروژه برنامه ریزی دقیق تری داشت و هزینه را مدیریت نمود. سئو شامل ۳ بخش است که در ادامه این موارد را با نگاه حرفه ای بررسی می کنیم. در این آموزش با ما همراه باشید برای سئو سایت حرفه ای و اینکه چطور یک سایت را به صورت حرفه ای بررسی و آنالیز کنیم و شما را با سئو حرفه ای آشنا کنیم.

سئو سایت حرفه ای

سئو حرفه ای

برای انجام سئو حرفه ای اقداماتی در درون سایت نظیر تولید محتوایی بی همتا ، ایجاد لینک هایی که با استراتژی عالی و زیرکانه تولید شده باشند ، کلمات کلیدی و … لازم است هم راستا با این اقدامات در بیرون سایت خود نیز فعالیت هایی انجام دهید تا زودتر به جایگاه دلخواهتان و به دنبال آن ورودی بالا و بهبود کسب و کارتان دست پیدا کنید.اقدامات بیرونی که برای سئو سایت انجام میدهید مرتبط با اقدامات درونی سایت است.برای انجام سئو حرفه ای باید آگاه باشید و بدانید که شما در یک بازار رقابتی قرار دارید و باید سایت های رقیبانتان را جدی گرفته و استراتژی آنها را تحلیل کنید، نقاط قوت و ضعفشان را پیدا کنید چرا که آنها هم مثل شما روی کلمات کلیدی، محتوای بی همتا، لینک های درست و … کار میکنند.

نمونه کارهای خدمات سئو سایت حرفه ای

اگر خودتان دانش سئو ندارید و یا تازه در حال یادگیری سئو هستید باید بتوانید یک شرکت سئو را انتخاب کنید و از آن خدمات سئو سایت حرفه ای و یا حتی دوره سئو خریداری کنید. یکی از مواردی که نشان می دهد یک شرکت دانش سئو لازم را دارد داشتن نمونه کارهای قوی است. برخی از نمونه کارهای سئو سایت حرفه ای دکو وب عبارتند از:

 

دانش سئو حرفه ای

ببینید افرادی می توانند خود را در حوزه سئو دارای دانش معرفی کنند که شرایط زیر را داشته باشند:

 1. آشنا به برنامه نویسی باشند. (حداقل html)
 2. بیش از ۳ سال روی سئو سایت های گوناگون کار کرده باشند.
 3. اخبار منتشر شده در مورد موتورهای جستجو را مطالعه کرده باشند.
 4. برای پروژه های خود ، بررسی و تحلیل داده ای جامع از سایت خود و رقبا داشته باشند و این اطلاعات را جمع بندی و نتیجه گیری کرده باشند.
 5. آموزش های گوناگونی در این حوزه دیده باشند.
 6. در چندین پروژه بزرگ شرکت کرده باشند.

ابزار سئو حرفه ای

یک سئو کار با دست خالی نمی تواند سایت های بزرگ را بهینه کند و نیاز به ابزار دارد و همچنین باید توانایی کار کردن با این ابزار ها را داشته باشد که در بخش تجربه سئو کار حرفه ای بیشتر به آن پرداخته می شود، اما ابزارهایی که یک سئو کار نیاز دارد چیست:

 1. ابزار گوگل وبمستر
 2. ابزار گوگل آنالیتیکس
 3. پنل Ahrefs
 4. هزینه PR
 5. بودجه لینک سازی link building (شامل بک لینک و Pbn و رپرتاژ)
 6. تیم محتوا گذاری حرفه ای
 7. تیم فنی خوب

کسی که هر کدام از ابزار فوق را در اختیار نداشته باشد نمی تواند خود را یک سئو کار حرفه ای و بزرگ معرفی کند.

در ادامه برای آموزش سئو سایت حرفه ای به سراغ موضوع تجربه در بهینه سازی می رویم.

تجربه سئو حرفه ای

برای اینکه یک شخص خود را در حوزه موتور های جستجو با تجربه معرفی کند، می بایست موارد زیر را در رزومه کاری خود داشته باشد:

 1. بیش از ۳ سال تجربه کار مستمر در حوزه سئو و خصوصا سئو روی سایت گوگل
 2. بیش از 10 نمونه کار که حداقل 2 تای آنها می بایست lead باشند
 3. تجربه مدیریت تیم محتوا گذاری بیش از ۱۰ نفره برای یک سایت
 4. تجربه کاری در حوزه های گوناگون مانند

روش سئو سایت حرفه ای

خوب اکنون که یک سئو کار حرفه ای را شناختیم ، روش سئو سایت حرفه ای چیست؟

در ادامه گام های اصلی یک سئو کامل را به شما معرفی می کنیم.

 • هدف گذاری درست و منطقی برای سئو
 • گردآوری تیم فنی کاربلد
 • بررسی دقیق رقبا و روش های آنها برای موفقیت در گوگل
 • برنامه ریزی کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای سئو
 • برنامه ریزی جلسه های هفتگی برای تحلیل شرایط (از روز اول)
 • استارت کار سئو سایت زیر نظر تیم متخصص

اگر در حین پروژه رتبه سایت بالا و پایین رفت ، در تمام مدت پروژه تیم باید بتواند تحلیل منطقی و قابل دفاع ارائه دهد و همچنین افراد با سابقه تر معمولا تجربه این جابجایی رتبه ها را دارند و فقط باید این را مدنظر داشته باشید که اگر سایت به هر دلیل با افت رتبه روبرو شد تیم شما باید بتواند حداکثر طی یک بازه ۳ ماهه سایت را به رتبه اصلی خود برگرداند.

سئو حرفه ای

روش سئو حرفه ای

اقداماتی که در سئو حرفه‌ای باید انجام شود

بررسی کلمات کلیدی

اولین قدم در زمینه سئو حرفه ای، مشخص کردن هدف و پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با آن است که توسط کاربران بیش از همه مورد جستجو و استفاده قرار می‌گیرند. شما در ابتدا موضوع کسب وکار خود را مشخص کنید و سپس کلمات کلیدی مرتبط با آن را تعیین کنید و در آخر بیشترین کلمه کلیدی که توسط کاربران جستجو می‌شود را تعیین کنید. در حقیقت روی کلماتی باید سرمایه‌گذاری کرد تا کاربران بیشتری به سایت شما وارد شود.

تحلیل سایت رقبا

اینترنت یک نوع بازار رقابتی بزرگ می‌باشد که بسیاری از افراد در آن فعالیت دارند. مطمئنا شرکت‌های دیگری هم وجود دارند که روی کلمات کلیدی که شما انتخاب کرده اید، سرمایه‌گذاری کرده و قوی‌تر از شما همل می‌کنند. پس از آن که هدف و کلمات اصلی را مشخص کردید، بایستی که سایت‌های رقیب را نیز پیدا کرده و پی به استراتژی آن‌ها ببرید و آن‌ها را تحلیل نمایید. اساسی‌ترین موردی که می‌تواند به شما کمک کند، نقاط ضعف رقیبانتان است که یک می‌تواند یک فرصت استثنایی برای سبقت گرفتن از رقیبانتان باشد. این دومین مرحله و یکی از مراحل ابتدایی و در عین حال مهم سئو حرفه ای است که باید انجام شود.

لینک بیلدینگ

لینک بیلدینگ دو تعریف می‌تواند داشته باشد اول این که لینک بیلدینگ عبارت است از دریافت بک لینک از سایت‌های دیگر و ساخت لینک‌های داخلی در بین صفحات. گفتنی است که گوگل طبق الگوریتم پنگوئن، به بک لینک‌های ورودی از سایت‌های دیگر بسیار حساس می‌باشد و آن‌هایی را که لینک را خریداری و یا تبادل نموده‌اند را مورد جریمه خود قرار می‌دهند. بک لینک‌هایی از نظر گوگل و سئو حرفه‌ای ارزشمند هستند که از وب سایت‌های پر بازدید به سایت شما وارد شده‌اند پست مهمان یا شبکه‌های اجتماعی نمونه‌ای از آن‌ها به حساب می‌آیند.

همچنین ایجاد لینک بین صفحات منجر می‌شود تا ارتباط بین آن‌ها حفظ شود و ربات گوگل هر بار صفحه‌ای را بررسی می‌نماید، لینک‌های داخلی و همچنین صفحات را نیز دوباره پیمایش می‌کند.

بهبود سئو سایت

هدف اصلی هر سایتی دیده شدن در صفحه اول و داشتن رتبه خوب توسط موتورهای جستجوگر است این هدف نشدنی نیست ولی مهم تر از داشتن رتبه خوب ، نگه داشتن جایگاهی است که موتور جستجوگر به سایت شما داده است.در این مقاله میخواهیم سئو حرفه ای را آموزش بدهیم تا زحماتی که برای دیده شدن سایتتان کشیدید موقتی و بیهوده نباشد.

یادگیری سئو حرفه ای

سئو حرفه ای

سئو تضمینی

همان طور که در بالا گفتیم نگه داری رتبه ای که توسط موتور های جستجو گر برای سایتتان گرفته اید بسیار مهم است،کاربرانی که برای پیدا کردن سئوالاتشان وارد سایت شما میشوند به دنبال مطالب جدید و به روز هستند پس باید با تولید محتوا بی نقص و به روز شده ورودی ها را زیاد کرده و کاربران را در سایت خود نگه دارید تا از گردش درون سایت شما خسته نشده و لذت ببرند.با توجه به موضوع سایت و هدفی که در پیش گرفته اید نیاز های مشتریان را شناسایی کنید و طبق خواسته های آنها سایت خود را به روز نگه دارید،عکس ها و ویدیو های جذاب و جدید انتشار دهید تا ورودی ها افزایش پیدا کنند و ترافیک سایتتان افزایش پیدا کند . سایت شما باید برای کاربران سایتی همیشگی باشد نه سایتی خسته کننده و زود گذر.

اینکه فقط محتوای خوب و تازه تولید کنید سئو حرفه ای نیست ، بلکه برای سئو حرفه ای باید همه چیز را هر روز چک کنید. این از وظایف سئو کار می باشد.

 • تعداد لینک های ورودی سایت
 • وبمستر خود را مدام چک کنید
 • کاهش یا افزایش ctr

برای چک کردن وب مستر این آموزش وبمستر را ببینید.

و اینکه سایت را از جوانب گوناگون مورد بررسی قرار دهید تا مراحل یادگیری سئو سایت به صورت حرفه ای را بگذرانید. سئو سایت شما را حرفه ای خواهد کرد.

شما با انجام سئو حرفه‌ای یعنی با یک استراتژی یکپارچه و قدرتمند که ترکیبی از بازاریابی محتوا، تحقیقات، سئو فنی، رسانه‌های اجتماعی، استراتژی‌های پرداختی و سایر عناصر بازاریابی آنلاین است؛ می‌توانید در رقابت با رقبا قدرت کسب کنید. وقتی همه این موارد در یک استراتژی واحد و یکپارچه جمع شود می‌توانید انتظار ترافیک بیشتر، دسترسی به مخاطبان هدف بیشتر، رشد بیشتر کسب و کار، تبدیل به برند شدن در حوزه کسب و کار و غیره را داشته باشید.

هنگامی که به بالای نتایج جستجو می‌رسید، مشتریان شما را به عنوان مقام اول در حوزه صنعت خود می‌بینند. سئو حرفه‌ای وب سایت پس از بررسی سایت و تعیین هدف، بهترین روش تأثیرگذار در برنامه نویسی، طراحی و کدگذاری SEO را به کار می‌گیرد.

سئو حرفه ای شامل چه مواردی می شود؟

یک سئو حرفه‌ای وب سایت شامل موارد زیر می‌شود:

سلامت سایت

بسیاری از متغیرها می‌توانند بر سلامت کلی سایت شما تأثیر بگذارند. مطمئن شوید که تغییرات الگوریتم، خطاهای نمایه‌سازی یا اقدامات دستی مشکلی ایجاد نمی‌کنند.

تحلیل رقابتی

بسیاری از شرکت‌ها برای کلمات کلیدی شما در حال رقابت هستند. تیم حرفه‌ای سئو نقاط قوت و ضعف آن‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کند تا فرصت‌های جدیدی برای موفقیت شما پیدا کند.

بهینه‌ سازی صفحه

اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما بازدید کنندگان را به مشتریان پولی تبدیل کرده است و برای دستیابی به بهترین رتبه‌بندی کاملاً بهینه شده است.

لینک‌ سازی

لینک‌ها از منابع با کیفیت بالا، بازدیدهای مرتبط را به سایت شما هدایت می‌کنند و به ایجاد اقتدار در Google کمک می‌کنند.

گزارش ماهانه

یک برنامه گزارش ماهانه کاملاً شما را در جریان روند کار قرار می‌دهد و همه آنچه را که در وب سایت انجام شده را با نتایج حاصل از آن به شما نشان می‌دهد.

بازاریابی محتوا

محتوا هنوز در دنیای آنلاین مانند یک «شاه» است. این می‌تواند شامل محتوای جدید در صفحه، وبلاگ‌های منظم، بیانیه‌های خبری با ارزش یا کتاب‌های الکترونیکی کامل باشد.

تولید محتوا

امروزه بهترین و ارزانترین روش برای بهبود رتبه سایت در سئو حرفه ای، تولید محتوا است. در حقیقت گوگل به وب سایت‌هایی که از تولید محتوای یونیک استفاده می‌کنند، امتیاز بیشتری نسبت به وب سایت‌هایی که از مطالب کپی شده استفاده می‌کنند، اختصاص می‌دهد.

مهرداد محمدیAuthor posts

Avatar for مهرداد محمدی

محمدی هستم مدیریت دکو وب متخصص در برنامه ریزی برای طراحی سایت و سئو وب سایت 17 سال زندگی فریلنسری تجربه ای عالی برای من ایجاد کرده که تو بیش از چندین الگو فعالیت کنم . همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای خود زندگی خواهد کرد ولی در دنیای ما تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *