ریپورتاژ چیست - رپورتاژ یا رپرتاژ


ریپورتاژ چیست

برای بهبود رتبه سایت و افزایش درآمدهای کسب و کارتان بهره گیری از اصول سئو رد این راه بسیار به شما کمک میکند. سئو کاران از تکنیک های مختلفی برای بهبود رتبه سایت شان استفاده میکنند و بهره گیری از ریپورتاژ دراین کار بسیار به آن ها کمک میکند. اگر نمیدانید ریپورتاژ چیست و چه […]

نکته: در صورتی که نیازمند قرار گرفتن آموزش خاص و یا مطلبی به صورت رایگان در حوزه های حسابداری و کامپیوتر هستید آن را در قسمت نظرات همین صفحه وارد کنید.

برای بهبود رتبه سایت و افزایش درآمدهای کسب و کارتان بهره گیری از اصول سئو رد این راه بسیار به شما کمک میکند. سئو کاران از تکنیک های مختلفی برای بهبود رتبه سایت شان استفاده میکنند و بهره گیری از ریپورتاژ دراین کار بسیار به آن ها کمک میکند. اگر نمیدانید ریپورتاژ چیست و چه مزایا و معایبی دارد حتما در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

اگر میخواهید به یک سئومستر حرفه ای و جدیدترین تکنیک های سئو را یاد بگیرید میتوانید در کلاس آموزش سئو آریا تهران شرکت کنید. در این کلاس ها به شما جدیدترین اصول و تکنیک های سئو از جمله ریپورتاژ نویسی آموزش داده میشود و در انتهای دوره مدرک فنی و حرفه ای به شما اعطا شده و برای ورود به بازار کار آماده میشوید.

ریپورتاژ چیست

اگر بخواهیم به زبان ساده به شما بگوییم ریپورتاژ چیست میتوانیم با ذکر مثال آن را برای شما توضیح دهیم. شما فرض کنید یک فرد خیلی معتبر در شهر زندگی میکند که همه به او اعتماد دارند و هرچیزی که میگوید برای مردم حکم بالایی دارد. اگر این فرد یک نفر را تایید کند قطعا همه به آن فرد اعتماد میکنند و روی او جور دیگری حساب میکنند.

اگر آن فرد تازه به شهر آمده باشد و مردم با او آشنایی نداشته باشند همین امر میتواند کمک کند دید مردم شهر به او تغییر کند و حتی با او داد و ستد کنند هرچند که او را نمیشناسند.

همین مثال در دنیای اینترنت و دیجیتال نیز تحقق میابد و در سئو از آن استفاده میشود (مطالعه بیشتر‌: سئو چیست ) . این فرد معتبر یک سایت معتبر است که کاربران و بازدیدکنندگان زیادی دارد و تعداد زیادی از این کاربران به عنوان کاربران همیشگی آن هستند که بخش های مختلف سایت را رصد میکنند و از بخش هایی که تمایل دارند استفاده میکنند.

فرد تازه ورود به شهر نیز همان سایت شم است که اعتبار آن مانند اعتبار آن سایت معتبر نیست و شما میخواهید از آن سایت برای اعتبار سایت تان و شناخته شدن برند و فروش محصولات تان استفاده کنید.

وقتی این سایت مقاله تبلیغاتی و یا مطلب خبری از سایت شما را در سایت خود قرار میدهد و با سایت شما لینک میدهد به کاربران و مهمتر از همه به گوگل میگوید که این سایت مورد تایید من است و همین امر میتواند برای شما از نظر گوگل یک امتیاز مثبت باشد.

به این کار ریورتاژ گفته میشود. یعنی اگر یک سایت معتبر از جهات مختلف به شما لینک دهد و شما رابه کاربارن و گوگل معرفی کند و به شما اعتبار دهد به این کار ریپورتاژ میگویند.

البته که ریپورتاژ نویسی اصولی دارد و شما نمیتوانید هر مطلبی را به عنوان ریپورتاژ منتشر کنید. البته که ریپورتاژ هم انواعی دارد و تعدای از آن ها رایگان بوده و تعدادی از آن ها نیز پولی هستند. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا شما را با تکنیک ها و اصول ریپورتاژ نوشتن آشنا کنیم.

رپورتاژ یا رپرتاژ

قطعا وقتی در اینترنت سرچ میکنید متوجه میشوید که در بعضی متن ها ریپرتاژ و در بعضی دیگر رپرتاژ نوشته شده است و شاید این سوال برای شما هم پیش امده باشد که رپورتاژ یا رپرتاژ درست است؟

ریپوزتاژ و رپرتاژ هر دو به یک معنی هستند و در اصل با هم تفاوتی ندارند و شما میتوانید هر دو مورد را به کار ببرید. ما هم در این مقاله برای آن که شما دچار تردیدی نشوید از هر دو عبارت استفاده میکنیم.

تلفظ رپرتاژ

شاید شما هم با این سوال پیش آمده باشد که بالاخره تلفظ ریپرتاژ چیست و چگونه باید این کلمه را تلفظ کنیم تا در موقعیت های حرفه ای سوتی ندهیم.

تلفظ رپرتاژ به انگلیسی /reportAZ/ میباشد اما اگر میخواهید آن را به فارسی تلفظ کنید باید بگویید ر‌ِپِرتاژ میباشد.

رپورتاژ به انگلیسی چیست

ریپورتاژ به انگلیسی reportage میباشد اما در مقالاتی هم اشاره شده که این کلمه مخفف Advertisement Reporting به معنی گزارش تبلیغات میباشد. این عبارت جنبه جهانی دارد و همه سئوکاران برای بهبود رتبه سایت شان از تکنیک های نوشتن ریپورتاژ استفاده میکنند.

اگر نمیدانید یک سئوکار باید چه مهارت هایی را کسب کند وپ درآمد سئوکاران در ایران چقدر است حتما مقاله سئوکار کیست را مطالعه کنید.

اصول نوشتن ریپورتاژ

بررسی نمونه رپورتاژ های موفق میتواند به شمتا دید آگاهانه تری برای نوشتن ریپورتاژ بدهد و شما میتوانید با بررسی این ریپورتاژ ها متوجه شوید که برای نوشتن آن باید چه نکاتی را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از آن دریافت کنید.

اصول نوشتن ریپورتاژ این است که در این کار تبلیغات خود را خیلی واضخ و مستقیم انجام ندهید و سعی کنید به گونه ای معرفی محصولات و خدمات داشته باشید که اول از همه جذب کاربان را به همراه داشته باشد. در این حوزه پیشنهاد میکنیم آموزش تبلیغ نویسی شرکت کنید و تلاش کنید از بهترین تکنیک های تبلیغات در دنیای امروز استفاده کنید.

دیگر نکته ای باید به عنوان اصول نوشتن ریپورتاژ در نظر داشته باشید این است که در مکان های درست لینک دهی به سایت تان را داشته باشید.

شما باید بدانید که کاربران در چه موقعیت هایی احتمال کلیک کردن روی لینک به سایت تان را بیشتر دارند و در آن موقعیت ها به سایت و یا صفحات هدف تان لین دهید. دراین حالت کاربران به سایت تان وارد میشوند و شما را به اهداف ریپورتاژ نویسی میرسانند.

زبان نوشتاری تان را سلس و رون کنید و طوری بنویسید که کاربرا را به هدف مورد نظرش از مطالعه مطلب تان برساند . از خودتان بپرسید کاربر چرا باید این مطلب را بخواند و آیا نیازی از او باید رفع شود دراین مطلب؟ اگر پاسخ مثبت است سعی کنید مطلب ریپورتاژ تان را به گونه ای بنویسید که نیاز او را برطرف کند و او را از مطالعه متن شما خرسند کند. همین امر میتواند زضایت او را به همراه داشته باشد.

شما با شرکت در کلاس های سئو میتوانید اصولی را یاد بگیرید که اول از همه متنی را بنویسید که برای کاربر جذابیت داشته باشد و او را جذب کند و ثانیا از نظر گوگل هم امتیاز مثبت داشته باشد و جایگاه برتری را در صفحات گوگل کسب کند.

نکات قبل از نوشتن ریپورتاژ

قبل از نوشتن ریدورتاژ باید نکاتی را بررسی کنید که در این قسمت آن ها را با هم بررسی میکنیم. اگر شما این نکات مهم را بدانید میتوانید این اطمینان را داشته باشید که نوشتن ریپورتاژ میتواند شما رابه اهداف مورد نظرتان از جمکله بهبود سئو و فروش بیشتر و برندیگ سازی برساند.

 

دامین اتوریتی وب سایت ریپورتاژ

از مهمترین و اصلی ترین نکاتی که باید قبل از نوشتن ریپورتاژ در نظر بگیرید این است که سایتی را برای ریپورتاژ انتهاب کنید که دامین اتوریتی و پیج اتوریتی بالایی داشته باشد. وقتی ساید ریپورتاژ اعتبار و دامین اتوریتی بالایی داشته باشد شما میتوانید این اطمینان را داشته باشید که حداقل ریپورتاژ شما اگر تاثیر مثبتی هم نداشته باشد حداقل تاثیر منفی نخواهد داشت.

شما میتوانید برای چک کردن دامین اتوریتی، پیج اتوریتی و اسپم اسکور سایت های ریپورتاژ از ابزار moz بهره بگیرید. این بازار را نصب میکنید و میتوانید اطلاعات تمام سایت ها را بدون آن که نشانی سایت شان را وارد کنید دریافت کنید.

البته در کنار دامین اتوریتی فاکتور های دیگری نیز اهمیت دارند که در ادامه باید آن ها را نیز در کنار این فاکتور در نظر بگیرید تا بتوانید به نتیجه دلخواه از نوشتن ریپورتاژ اگهی برسید.

اگر هنوز ریپورتاژ نویسی و اصول سئو را به طور کامل بلد نیستید و میخواهید یک وبمستر حرفه ای بشید و به راحتی تمام امور یک سایت را مدیریت کنید میتوانید در دوره آموزش وبمستر آریا تهران شرکت کنید. در این دوره html , css , javascript و سئو و نحوه کار با ابزار های تخصصی سئو مانند سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس به شما آموزش داده میشود و تمام این آموزش ها متناسب با نیاز بازار کار میباشد.

شما در انتهای این دره میتوانید با مهارت های کسب شده خود به راحتی جذب بازار کار شده و به عنوان یک وبمستر کسب درآمد چندین برابری داشته باشید. استخدام شدن شما با مهارت های کسب شده این دوره جامع قطعی میباشد.اسپم اسکور

اسپم اسکور یک سایت نشان دهنده امتیازات منفی است که گوگل به ان ساتی داده است. هرچه اسپم اسکور یک سایت بیشتر باشد باید برای شما مانند یک زنگ خطر باشد و باید آن را از دایره انتخابات تان کم کم کنار بگذارید. هرچه اسپم اسکور یک سایت کمتر باشد نان دهنده درست انجام شدن فعالیت ها در آن است و شما میتوانید با خیال راحت تری در آن ریپورتاژ منتشر کنید. در این سایت هایی که اسپم اسکور کمتری دارند هزینه ریپورتاژ بیشتر است ام در عوض نتیجه بهتری خواهند داشت.

 

رتبه الکسا

الکسا یک رتبه دهی به سایت ها انجام میدهد که این رتبه بندی بر اساس فاکتور های خاصی صورت میگیرد. رتبه الکسا یک رتبه جهانی و یک رتبه کشوری است که شما باید به هر دو مورد دقت داشته باشید و سعی کنید سایتی را برای این کار انتخاب کنید که رتبه های پایین تری داشته باشند که این موارد نشان دهنده اعتبار بالای سایت میباشد.

 

موضوع سایت ریپورتاژ

یکی از نکاتی که باید قبل نوشتن ریپورتاژ در نظر داشته باشید این است که سایتی را برای این کار انتخاب کنید که موضوع سایت شما ارتباط د اشته باشد. این موضوع در منابع خارجی مورد اشاره قرار گرفته و قطعا وقتی شما در یک سایت آشپزی به سایت آشپزی خودتان لینک دهید قطعا هم کاربران زیادی را جذب میکنید چون دقیقا مخاطبان خاص را نشانه گرفته اید و هم این امر میتواند تاثیرات مثبت سئویی هم داشته باشد.

 

مزایا ریپورتاژ آگهی

شما میتوایند ریپورتاژ را برای معرففی خدمات و محصولات تان در سایت های دیگر قرار دهید و مهمترین مزیتی که این کار برندینگ سازی شما ر د یمان سایر برند ها و رقبا میباشد.

وقتی مردم و کاربران در سایت های مختلف نام شما را به وفور ببینند از شما یک تصویر ذهنی پیدا میکنند و همین امر میتواند حس اعتماد را در آن ها ایجاد کند.

از دیگر مزایا ریپورتاژ آگهی ها میتوان به دائمی ب.ودن آن ها اشاره کرد به این ترتیب شما میتوانید این اطمینان را داشته باشید که اول از همه این بک لینک برای همیشه در آن سایت وجود دارد و مهمتر از همه این که کاربارن آن سایت میتوانند برای همیشه از مطالب آن صفحه استفاده کنند.

با قرار دادن ریپورتاژ برای سایت تان میتوانید این اطمینان را داشته باشید که اگر این ریپورتاژ به طور صحیحی نوشته شده باشد میتواند کاربران بیشتری را به سایت تان هدایت کند و ترافیک سایت تان را بهبود بخشد.

دیگر مزیت نوشتن ریپورتاژ آگهی این است که اگر نکات نوشتن ریپورتاژ و انتخاب سایت ریپورتاژ نویسی را رعایت کرده باشید میتوانید مطمئن باشید که این امر تاثیر مثبت در سئو سایت تان دارد.

اگر میخواهید به یسک کارشنای سئو موفق تبدیل شوید باید یک سری مهارت ها را در خود تقویت کنید و اگر نمیدانید چطور میتوانید یک کارشناس سئو موفق شوید میتوانید مقاله کارشناس سئو را مطالعه کنید.

مزایا ریپورتاژ آگهی

معایب ریپورتاژ

از معایب ریپورتاژ میتوان به این بحث اشاره کرد که این لینک هایی که به سایت تان میدهید دائمی است و اگر بعد ها اعتبار آن سایت خدشه دار شود ممکن است همین امر روی اعتبار سایت تان تاثیر گذار باشد. به همین دلیل بهتر است هر چند وقت یکبار سایت هایی که از آن ها بک لینک گرفته اید را چک کنید واگر دیدید کگه آن سایت ها اسپم اسکور بالایی دارند از سایت هایی که بک لینک ها را از دید گوگل بی تاثیر میکنند استفاده کنید.

از دیگر معایب ریپورتاژ آگهی این است که شما هزینه زیادی برای رپرتاژ سایت تان پرداخت میکنید و گاهی ممکن است این کار تاثیر منفی هم برای تعدادی از کلمات سایت تان داشته باشد. به همین دلیل گفته میشود که قبل از انجام این کار تحقیقات زیادی کنید و کلمات هدف خود را انتخاب کرده و در سایت های معتبر این کار را انجام دهید.

قیمت رپورتاژ آگهی

قیمت رپورتاژ آگهی در سایت های مختلف متغیر میباشد و فاکتور های زیادی تعیین کننده قیمت رپورتاژ آگهی میباشد. به طور کلی وقتی یک ساییت دامین اتوریتی بالایی دارد قیمت رپورتاژ آگهی در آن سایت با سایتی که دامین اتوریتی پایین تری دارد متفاوت خواهد بود.

هرچه وبسایتی که در آن ریپورتاژ را ثبت میکنید معتبر تر باشد و تعداد بازدیدکنندگان آن نیز بیشتر باشد قیمت رپورتاژ آگهی آن بالاتر میرود. اگر میخواهید رپرتاژ آگهی شما تاثیر مثبت رد سایت تان داشته باشد باید سایتی را برای سفارش رپورتاژ آگهی انتخاب کنید که اسپم اسکور پایینی داشته باشد و د رعین خال مرتبط با موضوع سایت شما بوده و دامین اتوریتی قابل قبولی نیز داشته باشد.

شما برای این کار میتوانید پکیج ای ریپورتاژ اگهی در سایت های مختلف را خریداری کنید که در این صورت به شما این اطمینان داده میشود که مثلا در ۶ سایت با اطلاعاتی از دامین اتوریتی و رنک الکسا بالا و اسپم اسکور و غیره برای شما ریپورتاژ اگهی ثبت میکنند.

معمولا قیمت رپورتاژ آگهی برای پکیج ها از ۶۰۰هزار تومان به بالا میباشد اما اگر بخواهید در سایت های مجزا این ریپورتاژ ها را ثبت کنید باید هزینه ای در حدود ۳۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان بسته به اعتبار سایت رپورتاژ آگهی متغیر میباشد. البته باید این را هم در نظر داشته باشید که در سایت های خیلی معتبر مانند سایت های مرتبط با بورس شما باید بالای ۱ میلیون تومان بابت هر ریپورتاژ آگهی هزینه کنید.

از خدمات دیگری که شرکت دیجیتال مارکتینگ آریا تهران ارائه میدهد خرید ریپورتاژ آگهی برای سایت شما در سایت های معتبر است. برای اطلاع از قیمت رپورتاژ آگهی و سفارش مناسب ترین رپرتاژ متناسب با حوزه تبلیغاتی تان میتوانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان نیز بهره مند شوید.

 

رپورتاژ اگهی رایگان چیست

در میان سایت هایی مکه در ازای پرداخت هزینه برای شما رپرتاژ آگهی ثبت میکنند سایت هایی نیز هستند که شما میتوانید از آن ها ریپورتاژ های رایگان دریافت کنید. ممکن است برای شما هم این سوال پیش بیاید که رپورتاژ اگهی رایگان چیست و چه کاربردی دارد و آیا همان تاثیر ریپورتاژ های پولی را دارد یا خیر؟

بعضی از سایت ها به صورت رایگان برای شما ریپورتاژ ثبت میکنند اما این سایت ها معمولا اعتبار بالایی ندارند و در ازای قرار دادن این ریپورتاژ های رایگان به شما خدماتی ارائه میدهند که باید برای آن ها هزینه کنید.

این سایت ها به سایت شما نیز لینک میدهند اما شما باید برای کسب اعتبار بیشتر به ان ها هزینه بیشتری بدهید تا بتوانید از آن ها لینک فالو بگیرید و یا از پکیج های خرید ریپورتاژ آن ها بهره ببرید. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره رپورتاژ اگهی رایگان در اریا تهران میتوانید با ما تماس بگیرید و تعرفه ریپورتاژ های مختلف را از ما جویا شوید.

تاثیر رپرتاژ در سئو

به نظر شما ریپورتاژ تاثیری در سئو سایت دارد؟ قطعا بله اگر تاثیری در سئو نداشته باشد اصلا چه دلیلی برای پرداخت پول و سفارش ریپوتاژ آگهی وجود دارد؟؟؟؟

وقتی شما برای سایت تان یک ریپوتاژ سفارش میدهید میتوانید ردسایت هدف ۳ الی ۵ بکلینک بگیرید. اگر این سایت را به درستی انتخاب کرده باشید میتوانید این اطمبنان را داشته باشید که این کار تاثیر مثبت روی سئو و بهبود جایگاه کلمات سایت تان خواهد داشت.

با قرار دادن ریپورتاژ در سایت های دیگر میتوانید ترافیک سایت های د یگر را به سایت تان هدایت کنید و از این طریق کاربران بیشتری را به سایت تان بیاورید. همین امر قطعا در سئو سایت تان تاثیر مثبت خواهد داشت. البته باید دقت داشت باشید متن ریپورتاژتان را جوری بنویسید که جذاب باشد و صفحه نیز که قرار است کاربر به آن وارد شود نیز باید به گونه ای باشد که کاربر زمان زیادی را در آن صفحه بماند.

اگر کاربان زیادی به آن صفحه هدف وارد شوند و خیلی زود از آن خارج شوند نشان میدهد که آن صفحه چندان جذاب نیست و این امر نیز میتواند تاثیر منفی روی سایت تان داشته باشد. پس باید دقت داشته باشید که در چه سایتی برای کلمات سایت تان ریپورتاژ میخرید تا این بک لینک ها تاثیر منفی در سئو سایت تان نداشته باشد.

اگر نوشتن ریپورتاژ آگهی به درستی انجام شده باشد و اصول تبلیغ نویسی در آن رعایت شده باشد میتوانید این اطمینان را هم داشته باشید که در این حوزه میتوانید کاربرانی که ریپورتاژ شما را مشاهده میکنند را به مشتری تبدیل کنید.

این موضوع میتواند علاوه بر تاثیر بر سئو میتواند در کسب و کار شما و کسب درآمد بیشتر هم تاثیر داشته باشد. اگر با اصول تبلیغ نویسی آشنایی ندارید و میخواهید تکنیک های تبلیغ نویسی را یاد بگیرید میتوانید مقاله تبلیغ نویسی چیست را مطالعه کنید.

مهرداد محمدیAuthor posts

Avatar for مهرداد محمدی

محمدی هستم مدیریت دکو وب متخصص در برنامه ریزی برای طراحی سایت و سئو وب سایت 17 سال زندگی فریلنسری تجربه ای عالی برای من ایجاد کرده که تو بیش از چندین الگو فعالیت کنم . همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای خود زندگی خواهد کرد ولی در دنیای ما تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *