امروزه بسیاری از مردم به دنبال سئو کاری مطمئن برای تولید محتوای وب سایت خود میگردند که ما در ادامه به نکات مهم جذب سئو کار حرفه ای میپردازیم.

نکات مهم برای استخدام سئوکار حرفه ای سایت

جذب سئوکار های مناسب نیاز به دانستن برخی نکات دارد که به صورت مفصل به آنها خواهیم پرداخت.

مشخص کردن هدف سئو

شما اول باید با سئو به طور کامل و مجزا آشنا شده باشید و سپس به سمت جذب نیروی جدید حرکت کنید. بعد از شناخت سئو ، باید هدف خود را مشخص کنید تا سئوکاری که استخدام می کنید گمراه نشود و بتواند خواسته های شما را بر آورده کند. بعضی از سایت های خبری و محصولاتی ممکن است در پی چند هدف باشند ، شما باید هدف های اصلی و فرفی را برای سئوکار مشخص کنید تا طبق خواسته های شما تولید محتوا را انجام دهد.

شما بعد از اینکه هدف مشخصی را برای خود در نظر میگیرید ، به چیز های زیادی دست پیدا می کنید ، که در ادامه برای شما خواهیم گفت.

افزایش فروش محصولات و بهتر شدن ارائه خدمات: یکی از مهم ترین هدف های سئو که افراد زیادی در پی آن هستند ، افزایش فروش محصولات است. هنگامی که یک سئوکار را برای سایت خود استخدام می کنید ، باید آن را از هدف های خود آگاه کنید و کلید واژه هایی که به فروش محصولات شما کمک می کند را در اختیارش قرار دهید.

وقتی که با استفاده از این داده ها سئو خود را بهینه کنید ، ترافیک سایت شما بیشتر خواهد شد و در نهایت فروش بیشتری را خواهید داشت.

برندسازی و افزایش آگاهی از برند: سایت ها در کنار فروش خود ، به دنبال برند سازی محصولات خود نیز هستند تا از این طریق مشتری آن را فراموش نکند و فروش بیشتری را بدست بیاورد. مثلا سایتی به جای اینکه از صفحه های سرچ محصولات خود را به فروش برساند ، کاربر را به سمت صفحه اصلی سایت می کشد ، سپس با ارائه مشاوره صحیح ، فروش خود را چند برابر می کند.

بازاریابی راحت تر محصولات و خدمات: شما با بهره گیری از دانش سئو می توانید بازاریابی خود را بهتر کنید و در نهایت خدمات و محصولاتتان را در دید مشتریان قرار دهید. به بیانی دیگر کاربران با استفاده از کلمات کلیدی ، جستجو خود را انجام میدهند و وارد صفحه فرود محصولات شما می شوند. اگر که سئوکاری ماهر استخدام کرده باشید ، احتمال فروش محصولات شما بیشتر خواهد شد.

این روش بسیار بهتر و کاربردی تر از ترفند هایی است که در گذشته به کار برده میشد.

خب حالا که با اهداف اولیه سئو آشنا شدید ، به ادامه نکات مهم برای جذب سئوکار حرفه ای بپردازیم.

استخدام سئوکار تهرانی برای بازاریابی هایی که در پایتخت حضور دارند

با توجه به اینکه بیشتر کسب و کار ها در تهران حضور دارند ، استخدام سئوکار از تهران می تواند بسیار خوب باشد. اگر سئو کار تهرانی استخدام کنید ، می توانید با آن به طور حضوری دیدار کنید و هدف ها و کارهایی که مدنظر شما است را به آن به اشتراک بگذارید. کمپانی های بزرگ از این روش استفاده می کنند و نتیجه مثبتی را گرفته اند. البته اگر سئوکاری از شهرستان نیز استخدام کنید ، باز هم مناسب است اما بهتر است تا اولیت خود را در پایتخت بگذارید.

شما می توانید برای جذب سئو کار ماهر در تهران ، از طریق سایت های واسطه ای اقدام کنید و رزومه های آنها را بررسی و سپس یکی را برگزیده کنید.

استخدام سئو کار دورکاری شیوه ای مناسب است؟ شما می توانید در کنار سئوکار های اصلی خود که در تهران برگزیده می کنید ، سئو کار های فرعی را نیز از شهرستان ها جذب نمایید.

کسب و کار های کوچک می توانند از سئوکار های خبره ، به صورت دورکاری استفاده کنند اما برای شرکت های بزرگ سئو کار شهرستانی مناسب نیست! چون این شرکت ها نیاز به افراد تمام وقت دارند تا هر مشکلی که پیش آمد را در سریع ترین زمان حل کنند. همچنین کسب و کار های بزرگ در هر لحظه باید کمپین های مختلفی را مورد آنالیز و بررسی قرار دهند و ایده های جدیدی را ابداع کنند.

استخدام فرد باتجربه با جستجو در گوگل
استخدام فرد باتجربه با جستجو در گوگل

استخدام فرد باتجربه با جستجو در گوگل

همانطور که در قبل اشاره کردم ، برای جذب نیروی با تجربه و ماهر در زمینه سئو می توانید از گوگل جستجو کنید و با بررسی رزومه های آنها ، سئو کار مدنظر خود را انتخاب کنید. با این کار می توانید افراد حرفه ای را بشناسید و اقدام به جذب یک مدیر سئو با تجربه نمایید.

در ادامه به سوال های حرفه ای که قبل استخدام سئوکار سایت باید آنها را یاد بگیرید ، میپردازیم.

استخدام سئوکار با سوالات حرفه ای
استخدام سئوکار با سوالات حرفه ای

استخدام سئوکار با سوالات حرفه ای

شما برای جذب سئوکار نیاز به بیانی قوی دارید و باید مصاحبه ای فوق العاده با آن انجام دهید تا سئوکار بتواند حرف های شما را درک کند و در نتیجه در جهت هدف های شما گام بردارد. جلسه با سئوکار می تواند به صورت حضوری ، تلفنی ، تماس تصویری و… باشد.

این جلسه معمولا برای آشنایی بیشتر کارفرما با متخصص سئو است. پس در این جلسه سعی کنید تا اطلاعات شخص را ارزیابی کنید و در صورتی که دیدید مناسب دیجیتال مارکتینگ در زمینه موضوع شما است ، اقدام به جذب آن کنید.

سوال اول: آیا امکانش هست که اطلاعات تماس مشتریان قبلی خود را به ما بدهید؟

شما با این سوال قصد دارید تا اطلاعات سئوکار را بررسی کنید. همچنین درحین پرسش این سوال نیز می توانید از اعتماد به نفس آن آگاه شوید . سپس درباره استخدام و عدم استخدام آن تصمیم بگیرید.

سوال دوم: میزان تسلط شما بر روی سئو چقدر است؟

حتما این سوال را بپرسید ، چون به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس ، مهارت و اطلاعات فرد سئوکار را بشناسید. سعی کنید تا نوشته های آن را در دفترچه ای یادداشت کنید ، تا هنگام تصمیم گیری به شما کمک کند.

سوال سوم: آیا ضمانت می‌کنید که با کلید واژه های منتخب، سایت من به رتبه یک برسد؟

این یک سوال فریب دهنده مخصوص سئوکار ها است. اگر کارشناس سئو ادعا کند که می تواند سایت شما را به رتبه یک گوگل برساند ، یعنی که انتخاب شما اشتباه است ، چون این مورد اصلا قابل ضمانت نمی باشد. اما اگر سئوکار گفت که تلاشش را می کند که سایت شما را به رتبه های بالا برساند ، یعنی آگاهی خوبی در این زمینه دارد.

نکته: دقت داشته باشید که استخدام کارشناس سئو به معنی رسیدن رتبه یک گوگل نیست ، بلکه ایجاد بهینه سازی موتور های جستجو گر گوگل است تا بازدید های وب سایت شما زیاد شود.

سوال چهارم: هزینه و زمان پیشنهادی شما برای ارائه یک محتوا با کلید واژه های ایده ال ، چقدر است؟

آخرین سوالی که اکثرا در تمامی مصاحبه ها انجام می شود ، مسئله مربوط به هزینه و مدت زمان ارائه محتوا است. این سوال می تواند در بودجه بندی و برنامه ریزی هایی که با آن فرد انجام میدهید ، تاثیر گذار باشد.

سوالات متداول مربوط به استخدام سئوکار

چرا باید کارشناس سئو استخدام کنم؟

این روز ها که تنور سئو و مدیریت سایت ها داغ است ، همکاری با یک تیم عالی و حرفه ای میتواند کمک بسیار زیادی به شما کند تا به هدف های خود نزدیک تر شوید و رتبه وب سایت خود را نیز بهتر کنید.

جذب سئوکار نزدیک بهتر است یا دور؟

اگر شما دارای شرکت بزرگی هستید و نیاز دارید تا سئوکار به صورت فول تایم در شرکت حضور داشته باشد ، قطعا جذب سئوکار نزدیک بهترین گزینه است ، اما اگر به تازگی کار خود را در زمینه سئو شروع کرده اید ، سئوکار دور نیز می تواند به شما کمک کند.

با مصاحبه حرفه ای ، می توانم سئوکاری خوب استخدام کنم؟

این مسئله نیاز به بیان درست و اعتماد به نفس بالای شما دارد. سعی کنید تا ابتدا با همکاران خود مصاحبه ای فرضی انجام دهید و سپس بعد از این که مسلط شدید ، به سراغ افراد سئوکار گام بردارید.

جمع بندی

حالا که با همه ی نکات و مباحث استخدام یک سئوکار ماهر آشنا شدید ، نوبت به استخدام آنها می رسد. سعی کنید تا به صورت امتحانی مصاحبه کردن را یاد بگیرید و سپس به سمت جذب سئوکار حرفه ای حرکت کنید.

ممنون که تا این لحظه همراه ما بودید ، اگر سوالی دارید و یا بخشی را به طور کامل متوجه نشدید ، در قسمت کامنت برای ما نظرات خود را ثبت کنید. همکارانمان پاسخگو شما عزیزان خواهند بود.

اگر میخواهید در مورد سئو بیشتر بدانید به شما توصیه میکنیم حتما صفحه مربوط به آموزش سئو در وبسایت پلاتیوم را مشاهده کنید.

مهرداد محمدیمشاهده نوشته ها

Avatar for مهرداد محمدی

محمدی هستم مدیریت دکو وب متخصص در برنامه ریزی برای طراحی سایت و سئو وب سایت 17 سال زندگی فریلنسری تجربه ای عالی برای من ایجاد کرده که تو بیش از چندین الگو فعالیت کنم . همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای خود زندگی خواهد کرد ولی در دنیای ما تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *