مایکروسافت با پرونده‌های مرتبط به انحصارگرایی ناآشنا نیست و در جدیدترین نمونه‌ی این اتفاق، کسب‌و‌کار سرویس ابری شرکت ردموندی به تلاش برای از‌بین‌بردن رقابت متهم شده است. به‌نوشته‌ی ویندوز سنترال، شکایت علیه کسب‌و‌کار ابری مایکروسافت را شرکت OVHcloud ثبت کرده است. OVHcloud بدون اشاره به نام شرکت خاصی می‌گوید شکواییه‌ی خود را به‌همراه چند شرکت دیگر ثبت کرده است.

وال‌استریت ژورنال می‌‌نویسد OVHcloud مدعی شده است که به‌دلیل نحوه‌ی لایسنس‌کردن آفیس، استفاده از سرویس‌های رقیب آژور هزینه‌ی بیشتری روی دست مشتری می‌گذارد. در‌واقع، شاکی پرونده می‌گوید مایکروسافت از مزایای آفیس سوءاستفاده می‌کند تا مشتریان بیشتری به‌سمت آژور ترغیب شوند. فردی به‌نمایندگی از OVHcloud مدعی است که مایکروسافت با این کار رقابت عادلانه را تضعیف و انتخاب‌های مشتری را در بازار سرویس‌های رایانش ابری محدود می‌کند.

مقاله‌های مرتبط:

مایکروسافت در واکنش به این ادعاها می‌گوید شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی خدمات ابری با استفاده از نرم‌افزار شرکت ردموندی گزینه‌های زیادی برای ارائه‌ی خدمات ابری به مشتریانشان دارند.

مایکروسافت درادامه به تلاشِ مداوم برای حمایت از شرکای تجاری خود اشاره می‌کند و می‌گوید به‌دنبال این است نرم‌افزارهایش را برای تمامی مشتریان دردسترس قرار دهد.

شکواییه‌ی جدید علیه مایکروسافت در کمیسیون اروپا و نهاد رگولاتوری اتحادیه‌ی اروپا با تمرکز روی رقابت ثبت شده است. این نخستین‌بار نیست که مایکروسافت با شکواییه‌ی اتحادیه‌ی اروپا مواجه می‌شود. با وجود همه‌ی جنجال‌ها در این زمینه، مدیرعامل مایکروسافت اعتقاد دارد که شرکتش در سمت ذی‌حق تاریخ ایستاده است.

مهرداد محمدیAuthor posts

Avatar for مهرداد محمدی

محمدی هستم مدیریت دکو وب متخصص در برنامه ریزی برای طراحی سایت و سئو وب سایت 17 سال زندگی فریلنسری تجربه ای عالی برای من ایجاد کرده که تو بیش از چندین الگو فعالیت کنم . همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای خود زندگی خواهد کرد ولی در دنیای ما تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *