اطلاعات مطلب

نویسنده : Mehrdad Mohammadi
تاریخ ارسال : 20 نوامبر 2020 در 1:43 ب.ظ
تعداد دیدگاه : بدون ديدگاه
تعداد بازدید : 16 بار
تعداد امتیاز :

تکنیک جدید لینک سازی با لینک های شکسته

لینک سازی با لینک شکسته یا Broken Link، یکی از بهترین روش های لینک سازی است که به شما کمک می کند بک لینک های با کیفیت با ارتباط موضوعی از وب سایت های دیگر برای سایت خودتان به دست بیاورید. قطعا یک استراتژی لینک سازی قوی، باید از تکنیک های مختلف به صورت متعادل تشکیل شود تا شما بتوانید به صورت پایدار، لینک های عالی برای سایت خود دریافت کنید.

یکی از تکنیک های ثابت شده که می توانید در استراتژی های لینک سازی خودتان از آن استفاده کنید، ساخت لینک با استفاده از لینک های شکسته است. در این مقاله، به صورت گام به گام به شما یاد می دهیم که چطور لینک های معیوب سایت خود را پیدا کنید، سپس با تکنیک عالی برای بهینه سازی و تعمیر لینک خراب، شما را شگفت زده می کنیم.

لینک سازی با لینک شکسته چیست؟

لینک سازی با لینک های شکسته یا خراب، شامل یافتن لینک های خارجی معیوب در وب سایت های دیگر در زمینه کاری خودتان، و مکاتبه با صاحب سایت و پیشنهاد محتوای خودتان به عنوان جایگزین لینک های بد می باشد. لینک سازی با استفاده از لینک خراب یا Broken Link، یک استراتژی موثر و دقیق است.

مراحل اصلی تکنیک لینک سازی با لینک شکسته

  1. یافتن لینک های خراب از وبسایت های مرتبط
  2. شناسایی کردن (یا ایجاد کردن) محتوایی که ارزش لینک سازی داشته باشد.
  3. مکاتبه با مالک سایت برای قانع کردن او به منظور جایگزین کردن لینک شما به جای لینک معیوب.

به نظر این کار ساده است، اما سخت ترین قسمت این تکنیک، پیدا کردن فرصت های موجود به تعداد کافی می باشد. روش هایی است که با استفاده از آن ها می توانید فرآیند یافتن فرصت ها را سرعت بخشیده و آن را بهینه کنید، و ما گام به گام این مراحل را با هم بررسی می کنیم تا شما بتوانید یک برنامه لینک سازی قوی برای خودتان ایجاد کنید.

مزایای بی نظیر لینک سازی با لینک های شکسته

یک موضوعی که حتما باید به آن اشاره کنیم، این است که لینک سازی با استفاده از Broken Link، نباید تنها تکنیک لینک سازی شما باشد. در واقع این تکنیک باید بخشی از استراتژی کلی شما باشد و تحلیل کردن فرصت ها به صورت منظم و استفاده از آن ها می تواند به شما کمک کند تا مزیت رقابتی خوبی به دست بیاورید. علاوه بر مکاتبه و به دست آوردن بک لینک از محتوای جدیدی که نوشته اید، چرا حتما باید از لینک سازی با لینک های شکسته استفاده کنید؟ شما با استفاده از این تکنیک می توانید به مزایای زیر برسید:

  • ساختن لینک بر روی صفحه هایی که از قبل، اعتبار خوبی داشته اند.
  • ساختن با محتوای مرتبط، با پشتیبانی از قابلیت مشاهده و رشد صفحه های هدف
  • به دست آوردن لینک هایی که قبلا برای رقبا مهم بوده اند ( یا حداقل برای محتوای مرتبط با زمینه کاری شما بوده اند) و استفاده کردن از اعتبار برای پیش برد استراتژی های سئو خودتان.
  • تکمیل تکنیک های لینک سازی دیگر و استفاده از فرصت ها

آموزش قدم به قدم نحوه لینک سازی با لینک شکسته

لینک سازی با لینک معیوب، معمولا نرخ موفقیت بهتری نسبت به روش های دیگر لینک سازی دارد. زمانی که بتوانید توضیح دهید چرا داشتن Broken Link باعث می شود تجربه کاربری ضعیفی ایجاد شود و سپس محتوای خودتان را به عنوان یک محتوای مرتبط با یک وبسایت یا یک موضوع خاص ارائه کنید، در نتیجه صاحب سایت ممکن است قانع شود که می تواند از محتوای شما استفاده کند. با ما همراه باشید تا قدم به قدم، تکنیک مهم لینک سازی با استفاده از لینک خراب را یاد بگیرید.

1- شناسایی لینک های شکسته و تغییر آن ها به نفع خودتان

برای حداکثر کردن فرصت هایی که در رابطه با لینک های بد وجود دارد، شما حتما باید درک کنید که چطور می توانید این لینک ها را شناسایی کرده و سپس آن ها را به نفع خودتان، تغییر دهید. شما حتما باید یک فرآیند مشخص برای یافتن صفحه های دارای Broken Link، داشته باشید و در عین حال از ترفندهایی استفاده کنید که سرعت کار شما بالا برود. یافتن فرصتهای لینک خراب کار بسیار خوبی است، اما اگر بتوانید 10، 20 یا 100 لینک معیوب پیدا کنید و سپس آن ها را هدف بگیرید خیلی بهتر است!

2- یافتن صفحات مرده که قبلا لینک دریافت کرده اند

بهترین نقطه شروع در برنامه های لینک سازی با استفاده از لینک های معیوب، معمولا یافتن صفحه های خرابی است که لینک آن ها مورد استفاده قرار گرفته است. صفحه هایی هستند که قبلا توانسته اند لینک دریافت کنند اما حالا یا پاک شده و یا خطای 404 بر روی آن ها ایجاد شده است. کل کاری که شما باید بکنید، این است که یک لیست از رقبای خودتان داشته باشید. همیشه در نظر داشته باشید که این لیست باید شامل رقبای شما در SERP ها یا موتورهای جستجو باشند، نه الزاما رقبایی که در محیط آفلاین دارید.

وارد گوگل شوید و کلمات کلیدی هدف خودتان را جستجو کنید. سپس باید این کلمات کلیدی، کلید واژه اصلی را در گوگل جستجو کنید. سپس لیستی از سایت هایی که با آن ها رقابت دارید را ایجاد کنید؛ این سایت ها، احتمالا سایت هایی هستند که دوست دارید لینک های آن ها را به نفع خودتان تغییر دهید. ترکیب این روش ها باعث می شود شما لیست بسیار خوبی از دامنه های مختلف داشته باشید و بتوانید آن ها را تحلیل کنید.

3- بازسازی محتوایی که از لینک آن استفاده شده است

نقطه شروع برای ایجاد کردن لینک های مرتبط، درک کردن ماهیت صفحه خراب است. با کشف این موضوع، می توانید متوجه شوید که چرا یک نفر از لینک صفحه خراب استفاده می کرده است. بهترین روش برای انجام این کار، استفاده از archive.org’s Wayback Machine است.

شما باید URL صفحه خراب را وارد این سایت کنید و سپس متوجه می شوید که محتوایی که حالا از بین رفته، چه چیزی بوده است. سپس محتوای خوبی را در سایت خودتان پیدا کنید و یا محتوای بهتری را ایجاد کنید، و در آخرین قدم، با کسانی که از این لینک استفاده کرده اند با ایمیل یا سایر اطلاعات تماسی مکاتبه کنید و لینک محتوای خود را جایگزین لینک شکسته نمایید.

در نهایت بهینه سازی لینک های خراب سایت های دیگر، چه سودی برای سایت ما دارد؟

بهینه سازی و لینک سازی با لینک شکسته سایت های دیگر، می تواند یکی از بهترین روش ها برای دریافت لینک باشد. شما می توانید با حذف کردن لینک بد رقبای خودتان، لینک های بسیار ارزشمند برای سایت خود، به دست بیاورید. همچنین شما با این کار می توانید وب سایت های دیگر را از Broken Link پاک کنید. هیچ کس دوست ندارد بر روی یک لینک کلیک کرده و ببیند که صفحه مربوط به لینک معیوب است؛ شما می توانید با این کار، لینک های بسیار ارزشمندی را به دست بیاورید.

نظر خود را به اشتراک بگذارید