بهترین اپلیکیشن ویدیو کال چیست؟

یکی از سوالات متداولی که برخی کاربران مبتدی هنوز با آن روبرو هستند این است که ویدیو کال چیست؟ اکنون که در دوران کرونا قرار داریم بهترین و سالم ترین راه برقراری ارتباط با دوستان، آشنایان و همکاران خود، تماس تصویری یا همان ویدیو کال است. برای برقراری تماس تصویری آنلاین به بهترین شکل، شما نیاز به تجهیزات و امکانات خاصی ندارید، کافیست یکی از اپ های شبکه های اجتماعی را نصب کرده و با اینترنتی که در اختیار دارید با دوستان و آشنایان خود که آن ها نیز این اپ را در تلفن همراه را سیستم خانگی خود، دارند ویدیو کال برقرار کنید.

حال ممکن است برای شما سوالاتی ایجاد شده باشد:

اینکه بهترین اپلیکیشن ویدیو کال چیست؟

آیا با هر سیستم عاملی می تواند ویدیو کال داشته باشیم؟

آیا برقرار تماس تصویری یا ویدیو کال، نیاز به مهارت خاصی دارد؟

چگونه می توانیم با کیفیت ترین ویدیو کال را با دوستان خود، برقرار کنیم؟

و سوالاتی دیگر که تماما در این مقاله راهنمای ویدیو کال برای شما توضیح خواهیم داد.

ویدیو کال چیست؟

تماس ویدیوئی یا ویدیو کال دقیقاً مانند یک تماس تلفنی عادی است، با این تفاوت که شما می توانید شخصی را که با او تماس می گیرید، ببینید و او نیز می تواند شما را ببیند. این تنها وجه تمایز تماس صوتی و تصویری است که شما نه تنها صدای طرف مقابل خود را می شنوید، بلکه وجود او را در کنار خود، حس می کنید.

یک تماس تصویری با کیفیت می تواند حضور شما در کنار خانواده را در 100ها کیلومتر دورتر، قرار گرفتن در یک جلسه کاری با وجود اینکه در یک سفر تفریحی قرار دارید، را محقق کند.

آیا امکان برقراری تماس تصویری باکیفیت در ایران وجود دارد؟

برخی از رایج ترین اپ های برقراری تماس تصویری در ایران، واتساپ، ایمو، اینستاگرام، تلگرام و … است. با اینکه کار کردن با این اپ ها بسیار ساده است، اما هنوز هم برخی نمی دانند که راه استفاده از ویدیو کال واتساپ چیست و یا بهترین راه برقرار ارتباط با ویدیو کال تلگرام چیست؟ اینها ابهاماتی است که قطعا در پایان این مقاله برای شما برطرف می شود. در نتیجه اگر بهترین اپلیکیشن ویدیو کال را بدانید چیست، می توانید بهترین تماس تصویری را در دنیای مجازی برقرار کنید.

آیا امکان برقراری ویدیو کال بدون اپ با تلفن همراه وجود دارد؟

قطعا برای همه شما این سوال ایجاد شده است که آیا می توان تلفن همراه بدون استفاده از اپ خاصی، تماس تصویری برقرار کرد یا خیر. متاسفانه این امکان در کشور ما هنوز وجود ندارد. درست است امروزه 99 درصد تلفن های همراه در قسمت شماره گیری تماس خود، بخشی را با نماد دوربین برای برقراری تماس تصویری دارند، اما امکان استفاده از این قابلیت هنوز در ایران وجود دارد.

در بیشتر کشورهای جهان این امکان برای تلفن همراه فعال است و به راحتی و بدون اتصال به اینترنت می توانند تماس تصویری برقرار کنند اما در این کشورها نیز، استفاده از اپ و اینترنت برای تماس تصویری را به این امکان پیش فرض تلفن همراه، ترجیح می دهند.

حال که تا حدودی متوجه شدید که ویدیو کال چیست، می خواهیم کالای دیجیتال که امکان برقراری تماس تصویری با آن ها وجود دارد را برای شما بررسی کنیم:

بهترین وسیله برای ارتباط ویدیو کال چیست؟

امروزه وسیله های زیادی برای برقرار تماس تصویری وجود دارد. برخی ابزارهای برقرار ویدیو کال به صورت کاملا تخصصی برای ایجاد ارتباط تصویری تولید شده است که دارای قابلیت های مختلفی است.

موبایل و تبلت؛ رایج ترین کالای دیجیتال برای برقراری ویدیو کال

امروزه هر فردی با با خود یک تلفن همراه حمل می کند. موبایل هایی که رایج ترین قابلیت آن ها، برقراری تماس تصویری است و آمار نشان داده است که درصد زیادی از این افراد دارای تلفن همراه هایی با سیستم عامل اندروید و اپل هستند که یکی از پیش نیازهای برقراری ویدیو کال است. به انتخاب 90 درصد کاربران اینترنتی و افرادی که با مفهوم اینکه ویدیو کال چیست، آشنا هستند، موبایل را بهترین با ساده ترین راهکار برقرار تماس تصویری می دانند.

موبایل، بهترین و ساده ترین راهکارها را برای برقراری تماس تصویری باکیفیت با تنوعی از اپلیکیشن های مختلف، می باشد.

کامپیوتر و لپ تاپ؛ قدیمی ترین راه برقرار تماس تصویری

اگر در تاریخ سیستم های کامپیوتری مروری داشته باشید، ویدیو کال از زمان پدیدار شدن نرم افزار Yahoo messenger که به عنوان اولین های در رده شبکه های اجتماعی پرطرفدار قرار دارد، شهرت بسیاری پیدا کرد. برخی افراد از این سیستم ها برای ویدیو کال استفاده می کنند. لپ تاپ ها معمولا خود به صورت پیش فرض دوربین هایی را در بالای LCD خود دارند. اما اگر می خواهید با کامپیوتر خانگی خود، ویدیو کال بگیرید، می بایست یک وب کم برای خود، خریداری کنید.

اکنون با مفهوم سوال ویدیو کال چیست، می خواهید با جزییات کامل تر، 11 اپلیکیشن برتر در حوزه ویدیو کال در دنیای مجازی را برای شما بررسی کنیم:

در ادامه به این سوالات پاسخ ویژه ای خواهیم داد:

بهترین اپلیکیشن ویدیو کال چیست؟

دلیل محبوبیت ویدیو کال واتساپ چیست؟

بهترین راهکار برای برقراری ویدیو کال تلگرام چیست؟

آیا ویدیو کال اینستاگرام توانایی رقابت با اپ های دیگر را دارد؟

11 اپلیکیشن برتر برای تماس تصویری باکیفیت

اپ هایی که در ادامه برای شما بررسی می کنیم، کاملا رایگان بوده و شما در این دوران سخت کرونا، می توانید به بهترین شکل با دوستان و آشنایان خود، ارتباط تصویری برقرار کنید.

این خیلی جذاب و فوق العاده است که شما گزینه های زیادی برای تماس تصویری، دارید. اما دشواری آن زمانی است که نمی دانید کدام اپ، بهترین اپلیکیشن ویدیو کال است. این اپ ها بر اساس آخرین نظرسنجی هایی که از کاربران اینترنتی انجام گرفته است، تهیه شده و ترتیب معرفی آن ها، بر اساس محبوبیت آن برای کاربران در سراسر جهان است.

1) اپلیکیشن Zoom؛ بهترین اپلیکیشن ویدیوکال از هر لحاظ

اپلیکیشنی که برای برگزاری کنفرانس ها، کلاس های مدارس، جلسات مختلفی کاری و زندگی، بهترین انتخاب برای کاربران در سراسر جهان است. البته شاید انتظار داشتید که در ابتدای این لیست اپ هایی مانند واتساپ (WhatsApp)، ایمو (Imo)، اداب کانکت (Adobe Connect) و حتی اینستاگرام (Instagram) قرار بگیرد اما این اپ ها هر کدام معایب داشته اند که توانایی صدرنشینی در این لیست را نداشتند.

این نرم افزار در نسخه های اندروید، ویندوز، اپل و قابل استفاده در لپ تاپ و موبایل ها، می باشد که تمام قابلیت های Adobe Connect و WhatsApp را به شما ارائه می دهد و بیشتر نیز برای وبینارهاف قابل استفاده است. اما تنها ضعفی که دارد برای تعداد بیشتر از 4 کاربر محدودیت برقراری تماس 40 دقیقه ای را دارد.

اگر نسخه کامل آن را تهیه کنید، بدون محدودیت می توانید تماس تصویری با 100 نفر همزمان را داشته باشید.

این مقاله ادامه دارد …

نظر خود را به اشتراک بگذارید