آیا باید محتوای قدیمی خود را نگه دارید؟

بروزرسانی محتوا برای یک وبلاگ یا وب سایت می تواند تا حدودی چالش برانگیز باشد. این کار ممکن است کمی دشوار به نظر برسد؛ اما به هر حال از آنچه که درنهایت می سازید، احساس خوش آیندی خواهید داشت. شاید حذف این مقاله ها برای شما کار آسانی نباشد. بنابراین بهتر است تصمیم بگیرید که تکلیف پست های قدیمی شما چیست.

در سئو سایت، بررسی آن دسته از مقالاتی که دارای محتوا قدیمی هستند، اهمیت بالایی دارد. در این مقاله توضیح خواهم داد که کدام نوع از محتوا را باید نگه داشته و کدام را حذف کرد.

چرا تمامی محتواها را نمی توان نگه داشت؟

در آموزش سئو محتوا می آموزیم که حتی اگر محتواهای سایت شما فوق العاده باشند، باز هم نیاز به پاکسازی آن ها خواهید داشت. در صورت رعایت نکردن این نکته مهم در تولید محتوا سایت، شانس خود برای افزایش رنک در گوگل را از دست می دهید. همانطور که می دانید، گوگل از بین چند زمینه مشابه، تنها یک یا دو نتیجه برای پرسش ها را نشان می دهد. بنابراین، شما زمانی به سه نتیجه ی اول گوگل دست پیدا خواهید کرد که در زمینه کاری خود از جایگاه بالایی برخوردار شوید.

فرض کنید که شما سه مقاله نوشته اید که بر روی یک دسته از کلمات کلیدی مشابه به هم متمرکز هستند. این شرایط  در بهینه سازی محتوا مشکل ایجاد می کند. این موقعیت مثل این است که با شخص خودتان برای جایگیری در نتایج اول جستجو گوگل رقابت داشته باشید. این عمل گوگل را سردرگم خواهد کرد. به همین علت است که نمی توانید مشابه با پستی که قبلا داشته اید٬ تولید محتوا کرده و آن را به حال خودش رها کنید. در نتیجه لازم است در این زمینه، مدیریت محتوا داشته باشید.

بروزرسانی، حذف و یا ادغام کردن؟

⭐️ نکته مهم: 3 حرکت وجود دارد که می توانید بر روی محتوا قدیمی خود انجام دهید. شما می توانید آن را حفظ، حذف و یا با محتوای دیگر یکی کنید. مطمئن نیستید چه اقدامی باید انجام دهید؟ تمامی موارد گفته شده بستگی به کیفیت محتوا شما دارد.

  1. بروزرسانی محتوای ارزشمند

آیا مقاله ی قدیمی شما ارزش بسیار زیادی دارد؟ آیا برای سئو محتوا آن زحمت زیادی کشیده اید؟ آیا این مقاله هنوز برای کسب و کار شما کاربرد دارد؟ محتوای قدیمی که هنوز هم با گذشت زمان ارزش خود را حفظ کرده، بدون شک نباید از وب سایت حذف گردد. به همین جهت، بروزرسانی محتوا در آموزش سئو از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر این محتوا بسیار ارزشمند است، پس هیچ موقع نباید شامل اطلاعات قدیمی باشد. در نتیجه، این موضوع را همیشه باید به خود یادآوری کرده تا محتوایی همیشه سبز داشته باشید.

بهینه سازی ساختار سایت

بهینه سازی سایت به ما می آموزد که حفظ محتوا در سایت هزینه بر خواهد بود. مخصوصا اگر درباره یک موضوع مشابه، چندین مقاله تولید کرده باشید. بنابراین بهتر است برای سایت خود یک سری ساختار برنامه ریزی شده ایجاد کنید. نکته ی مهم این است که هر میزانی که یک پست سایت ارزش و اهمیت دارد، شما نیز باید به همان میزان به آن توجه داشته باشید. به همین سبب، در ساختار برنامه ریزی شده سایت خود٬ باید آن پست با اهمیت را بالاتر از بقیه قرار داده و صفحات با ارزش کمتر را با آن لینک کنید. با این روش، به گوگل خواهید فهماند که کدام مقاله برای شما ارزش بالاتری دارد. در ضمن، اکنون شما هم زمان هر دو صفحه را حفظ کرده اید.

  1. حذف (ریدایرکت) محتوای قدیمی

آیا یکی از مقالات شما قدیمی شده است؟ آیا اطلاعات اشتباهی را در خود جای داده است؟ آیا اطلاعاتی در بر دارد که دیگر از شکل سابق خود خارج شده اند؟ در تمامی اوقات، طبیعتا شما محتوایی را انتشار خواهید داد که جدید بوده و یا در مورد یک رویداد در حال وقوع باشد. بعد از مدتی، آن محتوا دیگر کاربرد قبلی خود را نخواهد داشت. اگر مدیریت محتوا قدرتمندی داشته باشید متوجه می شوید که حذف محتوا قدیمی، بهترین اقدامی است که در خصوص این مقالات باید انجام شود. این دسته از مقالات قطعا باید حذف شوند؛ چون بهینه سازی محتوا نیز در خصوص آن ها دیگر کاربردی ندارد. مطمئن شوید که این مقاله را با محتوایی مشابه، ریدایرکت کرده باشید.

  1. ادغام محتوا

آیا پس از تولید محتوا متوجه شده اید که مقاله قدیمی ای وجود دارد که بسیار شبیه به محتوای تولید شده ی کنونی است؟ و یا آیا این مقالات برای موضوعات مشابه رتبه بندی می شوند؟ این دسته، مقاله هایی هستند که باید ادغام شوند. بهتر است به جای داشتن دو یا چند مقاله مختلف، یک مقاله بی نقص داشته باشید؛ بنابراین ادغام محتوا بسیار ارزشمند است. بهتر است این مقاله ها را طوری ادغام کرده که بیشترین ترافیک را از سمت گوگل دریافت کنند.

نتیجه: ادامه دهید تا پاکسازی به طور کامل انجام شود!

چک کردن، بروزرسانی، منظم کردن و حذف محتوا قدیمی همیشه باید جزء برنامه های شما باشد. درست مثل اینکه روزانه آشپرخانه خود را تمیز کنید. هر میزانی که سایت شما رشد کرده است، باید محتوا خود را نیز بروزرسانی و پاکسازی کنید. البته به هیچ عنوان نباید در ساختار کلی سایت خود مشکلی به وجود بیاورید. این عملیات عنصر اصلی استراتژی سئو محتوا می باشد.

مهرداد محمدیمشاهده نوشته ها

Avatar for مهرداد محمدی

محمدی هستم مدیریت دکو وب متخصص در برنامه ریزی برای طراحی سایت و سئو وب سایت 17 سال زندگی فریلنسری تجربه ای عالی برای من ایجاد کرده که تو بیش از چندین الگو فعالیت کنم . همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای خود زندگی خواهد کرد ولی در دنیای ما تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *