[ad_1]

سرفصل های مقاله

بیایید تصور کنیم که شما با این واقعیت تلخ مواجه میشوید که برند شما  البته اگر بتوان نام آن را برند گذاشت به درستی سازمان یافته نشده و استراتژی برند خاصی را برای خود ندارد. یا شاید بدتر از آن، شما برندی را تعریف کرده ­اید، اما متوجه می شوید که این برند با آنچه شما واقعاً هستید و کاری که واقعاً انجام می دهید تناسبی نداشته و نمیتواند شبکه یا ماهیتی یکپارچه ایجاد کند.

اما لازم نیست بترسید. اگر استراتژی برند خود را بررسی کنید یا به درستی آن را تعریف و اجرا کنید میتوانید این مشکلات را حل کرده و یا حتی از بروز آن جلوگیری نمایید و لازم است بدانید برندینگ چیست؟
قبل از اینکه در مورد رنگ مناسب برای استفاده در لوگو یا صدای برندی که برای تعامل با مخاطبان در رسانه ­های اجتماعی باید انتخاب شود، گیج شوید، کاری که باید انجام دهید آن است که مکث کنید و یک قدم به عقب رفته و استراتژی برند خود را مرور کنید.

استراتژی برند چیست؟

استراتژی برند در لغت به معنای برنامه ­ای بلند مدت برای توسعه و پیشرفت برندی موفق است، تا بدین وسیله بتواند به اهداف مخصوص خود دست یابد. ابتدا بیایید بزرگترین تصور غلط در مورد استراتژی برند را تصحیح کنیم، ” برند شما محصول، لوگو، وبسایت و یا نام شرکت­تان نیست“. در حقیقت برند چیزی فراتر از این موارد است، موجودیتی ناملموس است. اما توضیح عاملی که برندهای قدرتمند را از برندهای ضعیف جدا میکند، سخت است.

بنابراین برای کمک به شما در کنترل مقوله ­ای که بسیاری از بازاریابان آن را بیشتر هنر در نظر میگیرند تا علم، 7 جز حیاتی و جامع استراتژی برند در ادامه به تفصیل بیان شده تا به شرکت شما جهت حفظ بقای خود برای سال­ های متمادی کمک کند.

7 جز حیاتی و جامع استراتژی برند

 

هدف برند

هر برندی نسبت به مشتریان خود تعهدو عهدی دارد. اما در بازاری که اعتماد مصرف ­کنندگان پایین است و مراقبت و احتیاط­ های مربوط به بودجه بالا است، صرفا داشتن یک تعهد نیست که یک برند را از سایر برندها جدا میکند، بلکه داشتن هدف تعریف شده است.

در حین فهم و درک تعهد برندتان لازم است وقتی جایگاه­ یابی برند خود را تعریف کردید، بدانید هر روز چرا بیدار می شوید و حتی برای سرکار رفتن حاضر هستید بار اضافی حمل کنید.به عبارت دیگر، هدف شما جز بخصوصی است چراکه شما را از رقبایتان  متمایز میکند.

چگونه میتوانید هدف کسب وکار خود را تعیین کنید؟ طبق مفروضات استراتژی برند هدف را میتوان به دو صورت نشان داد :

  • کارکردی : این مفهوم بر ارزیابی میزان موفقیت در موارد فوری و دلایل تجاری و… تمرکز دارد. هدف یک کسب وکار کسب درآمد و پول است.
  • بین­ المللی: این مفهوم بر موفقیتی که مربوط به توانایی کسب درآمد و عملکرد خوب و مورد قبول در جهان تمرکز دارد.

همانطور که کسب درآمد برای تقریباً هر کسب و کاری مهم است، ما برندهایی را که بر تحقق چیزی فراتر از کسب سود پافشاری می کنند را تحسین می کنیم.

در هنگام تعریف هدف کسب وکار خود، به یاد داشته باشید که هدف خود را صرفاً فروش محصول مورد نظر خود مشخص نکنید بلکه به گونه ­ای هدفتان را تعیین کنید که برای مخاطبان و مشتریان­تان سودآور و مفید باشد و به بهبود زندگی روزمره آنها کمک کند. اگر هدف شما از کسب وکار­تان صرفاً کسب درآمد باشد حتی اگر در کوتاه مدت هم موفق باشید و سود قابل قبولی کسب کنید اما در بلند مدت از رقابت با رقبایتان بازخواهید ماند.

اما در این مورد ابزار شما چیست؟ عمیق­ تر بررسی کنید و چشم ­انداز و ماموریت خود را تعیین کنید و اگر دچار مشکلاتی هستند یا چندان حرف ه­ای و درست تعیین نشده ­اند آنها را اصلاح کنید.

استحکام و هماهنگی برند

کلید هماهنگی اجتناب از صحبت در مورد چیزهایی است که به ترقی برند شما مربوط نمی شوند. یک عکس جدید به صفحه­ ی شبکه ­های اجتماعی کسب وکار خود اضافه کنید؟ انجام این کار برای شرکت به چه معنی است؟ آیا با پیام برند شما هماهنگی دارد، یا صرفاً چیز بامزه­ای است که، اگر صادق باشیم، منجر به گیج شدن مخاطبان شما خواهد شد؟
در تلاش برای ایجاد پلتفرم مناسب برای برند که استوار باشد، لازم است اطمینان کسب کنید که پیام برند شما یکپارچه است. نهایتاً، هماهنگی منجر به شناخت برند میشود، که وفاداری به برند را تقویت می کند. ( آن هم بدون فشار، درست است؟ )

هر المان یا اجزائی که در بازاریابی مورد استفاده قرار می گیرد باید با پیام برند هماهنگی داشته باشد و تمام اجزا از ظاهر تا محتوا باید یکپارچه و در راستای استراتژی برند باشد. حتی ظاهر حساب کاربری در شبکه­ های اجتماعی نیز باید در راستای پیام و استراتژی برند باشد.

برای اجتناب از ترک مشتریان بالقوه تلاش کنید تکه ­های جدا و نامرتبط کسب­ وکارتان را بهم بچسبانید، منافع ایجاد یک راهنما برای سبک و استایل برند خود را در نظر بگیرید. یک راهنمای سبک میتواند تمام اجزا از صدای برندی که استفاده می کنید گرفته تا رنگ برنامه تبلیغاتی که برای جایگاه ­یابی محصول یا خدمت خاصی به کار می برید را یکپارچه می کند.

با وقت صرف کردن برای تعریف و موافقت با این مفروضات، برند شما به عنوان یک کل نفع خواهد برد. در راهنمای سبک برند  تمام موارد و جزئیات مربوط به برند لحاظ شده است در نتیجه در تصمیم گیری ­های مختلف علاوه بر اینکه مسیر را برای شما مشخص می کند، باعث می شود تمام فعالیت ­هایتان در راستای استراتژی برند باشد و در نتیجه فعالیت­ های شما یکپارچه خواهد بود و پیام برند را  به درستی می رساند.

احساس برند

مشتریان همیشه منطقی نیستند. شما مشتریانی را که حاضر هستند پول بسیاری بیشتری برای یک برند خاص خرج کنند را چگونه توصیف و توجیه می کنید؟ یک صدای احساسی در آن برندها وجود دارد که در گوش مشتریان زمزمه می کنند ” من ( نام برند ) را بخر” اما چرا؟

این نوع برندها از برندسازی احساسی استفاده می کنند آن هم با استفاده از ایجاد یک اجتماع و جامعه در اطراف برندشان. این شرکت­ ها در شبکه ­های اجتماعی یا از طریق برگزاری کمپین ­های مختلف یا در هر موقعیت و شرایط دیگری سعی می کنند با مخاطبان خود در تعامل باشند و با آنها ارتباطی قوی و احساس برانگیز و در راستای هدف و پیام برند برقرار کنند.
این شرکت ­ها برای مشتریان خود فرصتی ایجاد می کنند که احساس کنند بخشی از یک گروه بزرگتر هستند که برای خود موقعیت و پرستیژ خاصی دارند و برای تمام اعضای گروه  ( در واقع مشتریان برند ) ویژگی­ های مشترکی را ایجاد می کند. و افراد میتواند این احساس مشترک را با هم به اشتراک بگذارند و از آن لذت ببرند و حتی با افتخار بیان کنند ” من طرفدار برند… هستم، یا من فقط از محصولات برند… خریداری میکنم و…”.

چرا؟ مردم تمایل ذاتی نسبت به برقراری ارتباط دارند. تحقیقات صورت گرفته در زمینه ­های روانشناسی و رفتارشناسی هم اثبات کرده­ اند که انسان احساس قویی در مورد برقراری ارتباط با دیگران دارد و برقراری ارتباط نزدیک از بخش­ های اصلی و مهم رفتار انسان را تشکیل می دهد.

لازم به ذکر است که احساس تعلق، نیاز به دوست داشته شدن، مهربانی، و جزئی از یک گروه بودن مستقیماً در میانه ­ی هرم نیازهای مزلو قرار می گیرد، که هدف آن تقسیم بندی نیازهای مختلف انسان­ها است. با توجه به این تقسیم بندی در مورد کالاهایی که جایگزین ­های بسیاری دارند یا جزو نیازهای فیزیکی و انسان محسوب نمی شود و یا کالای ضروری نیستند، لازم است از طریق برقراری رابطه ­ی احساسی با آنها بتوانید آنها را به سمت برند خود جذب کنید.

از این مطالب چه درسی باید بگیریم؟ راهی پیدا کنید که با مشتریان خود در سطح احساسی­ تر و عمیق ­تری رابطه برقرار کنید. آیا به مشتریان خود آرامش خاطر می دهید؟ به گونه ­ای با مشتریان خود رفتار می کنید که آنها خود را بخشی از خانواده­ ی برند شما بدانند؟ آیا زندگی را برای مصرف­ کنندگان خود آسان­تر کرده ­اید؟ از برانگیزاننده ­های احساسی مانند موارد ذکر شده برای تقویت ارتباط و پرورش وفاداری مشتریانتان استفاده کنید.

استراتژی برند

انعطاف­ پذیری برند

ما در دنیایی زندگی می کنیم که به سرعت در حال تغییر است، بازاریابان باید انعطاف خود را حفظ کنند تا مرتبط و سازگار باقی بمانند. نکته­ ی مثبت آن این است که ، با حفظ انعطاف خود می توانید در کمپین­ هایی که برگزار می کنید خلاقانه ­تر عمل کنید.

ممکن است با خود بگویید “یک لحظه صبر کن، من چگونه قرار است یکپارچگی و هماهنگی خود را حفظ کنم، آنهم در حالی که دیگران انعطاف ­پذیر هستند؟” سوال خوبی است. در حالی که انسجام به استانداردگذاری برند شما، کمک می کند، شما را قادر می سازد تا سازگاری ایجاد کنید که منجر به بوجود آمدن علاقه شده و رویکرد شما را از رقبایتان متمایز می کند.
به عبارت دیگر،  برنامه­ های فعال هویت برند به سازگاری کافی نیاز دارد تا قابل تشخیص باشد، اما تنوع کافی لازم است تا تمام موارد تازه و انسانی حفظ شوند.

با تغییر شرایط بازار عملکرد و فعالیت ­های بازاریابی خود را به گونه ­ای با شرایط جدید وفق دهید که بتوانید از تغییرات ایجاد شده هم فرصت خلق کنید. به یاد داشته باشید همیشه باید به گونه ­ای عمل کنید که موقعیت و جایگاه خود را در بازار حفظ کنید.

بین تمام تبلیغات جدید، وب سایت ­های جدید، بسته بندی ­های جدید و نام­ های جدید برای محصولات عملیات بازاریابی خود را به گون ه­ای مدیریت کنید که توجه نسل جوان را به خود جلب کنید، از طریق ترفیعات استراتژیک برای برند همچنان قدرتمندشان بنابراین اگر تاکتیک­ های قدیمی تان دیگر کارایی لازم را ندارند، از تغییر دادن آنها نترسید. فقط به این دلیل که این تاکتیک در گذشته جواب داده است دلیل نمی شود که در شرایط فعلی هم شما را به اهدافتان برساند.

از این فرصت استفاده کنید و با مخاطبانتان  به روشی جدید ، تازه و مهیج تعامل برقرار کنید. آیا شرکایی وجود دارند که برند شما بتواند با آنها همکاری کند؟ آیا ویژگی خاصی در مورد برند شما وجود دارد که تا کنون آن را بلد نکرده باشید و اهمیت آن را بیان نکرده باشید؟ میتوانید از این دو روش برای برقراری ارتباط با مشتریان جدیدتان استفاده کنید و مشتریان قدیمی خود را نیز حفظ کنید چراکه آنها به شما علاقه دارند.

مشارکت کارکنان

همانطور که در قبل اشاره کردیم، دستیابی به حس سازگاری در شرایطی که امیدوارید بتوانید شناسایی برند را در میان مخاطبان ایجاد کنید، اهمیت قابل توجهی دارد. و همانطور که یک راهنمای سبک برند میتواند شما را دردستیابی به تجربه­ ی دیجیتال یکپارچه یاری دهد، مشارکت کارکنان شرکت و اینکه در برقراری ارتباط با مشتریان و ارائه ­ی برند کاملاً متبحر باشند هم از اهمیت یکسانی برخوردار است.

اگر برند شما دارای شخصیتی بازیگوش است و در تعاملات شبکه­ های اجتماعی مشتاق به نظر می ­آید، پس منطقی نخواهد بود که، اگر یک مشتری با این برند و شرکت تماس بگیرد و فرد ترش رو  یا صدای ضبط شده به آنها جواب دهد، اینطور نیست؟

برای اجتناب از به وجود آمدن چنین ناهماهنگی ­هایی لازم است کارکنان خود را برای این موضوع آموزش دهید. این آموزش چندان سخت نخواهد بود به عنوان مثال می توانید این موارد را به آنها بیاموزید :

اگر در حال تلفنی حرف زدن با مشتری هستید و میخواهید محصولات و خدمات برند خود را به آنها معرفی کنید دقیقاً بدانیددر مورد چه چیزی دارید صحبت میکنید. و اگر نمیدانید فایل راهنما را مطالعه کنید چراکه ممکن است جزئیاتی در این پیشنهاد وجود داشته باشد که برای برخی از مشتریان با اهمیت است. مطمئن شوید که برند شما در عرصه ­ی دیجیتال یکپارچگی خود را حفظ می کند و این کار از طریق همکاری بین تمام واحدهای شرکت امکان پذیر است. وقتی تمام کارکنان از ارزش ­های اصلی پشتیبانی می کنند و به اجرای عملیات سایر شرکت ­ها هم کمک می کند، این شرکت می تواند رابطه ­ی بسیار قوی، مفید و مبتنی بر روابط انسانی را در ارائه خدمات به مشتریانش عرضه کند.

وفاداری به برند

اگر شما هم اکنون افرادی را دارید که شرکت شما و برندتان را دوست دارند، نسبت به آن بی­ تفاوت نباشید. به هواخواهان برندتان به دلیل حمایتی که از شما می کنند پاداش دهید.
این مشتریان تلاش می کنند تا در مورد برند شما مطلب بنویسند، تا به دوستانشان در مورد برند شما اطلاعات دهند، و به عنوان سفیر برند شما عمل می کنند. ترویج وفاداری از طریق این افراد  منجر به جاری شدن مشتریان بیشتری به سمت برند شما می شود و همچنین عایدی و سود بیشتری برای کسب وکارتان به همراه خواهد داشت. و از همین رو یکی از استراتژی­ های اثرگذار در برندینگ محسوب می شود.

گاهی اوقات فقط تشکر کردن از مشتریان تمام ان چیزی است که لازم دارید. در مواقع دیگر، بهتر است کمی فراتر بروید. برای انها یک نامه ­ی شخصی ­سازی شده که مختص خود فرد باشد بنویسید. برای آنها هدایای مخصوص بفرستید. از آنها درخواست کنید که در مورد برند شما مقاله بنویسند و آنها به صورت برجسته در وبسایت خود نشان دهید.

اگر به دلیل حمایت هواداران خود به موفقیتی رسیدید از آنها تشکر کنید، و سعی کنید به طریقی شگفت انگیز و در راستای استراتژی برندتان این کار را انجام، هواداران خود را شگفت زده کنید همانطور که آنها با حمایتشان شما را شگفت زده کردند. به کارهای خلاقانه اما در راستای تقویت برند خود و همسو با استراتژی برند، فکر کنید و برای انجام آن ذوق و سلیقه بخرج دهید.
ایجاد وفاداری قسمتی حیاتی در استراتژی برند است، خصوصاً اگر به دنبال حمایت از واحد فروش خود هستید. در پایان روز، با برجسته کردن برقراری ارتباطات مثبت بین شما و مشتریان موجودتان مشخص کنید پتانسیل قابل انتظار از این مشتریان در صورتی که تصمیم بگیرند با شما وارد تجارت چقدر خواهد بود.

کسب آگاهی از رقبای برند

رقابت را به عنوان یک چالش برای پیشرفت استراتژی­ های خود و ایجاد ارزش والاتر برای کل برندتان در نظر بگیرید. شما و رقبایتان در یک کسب وکار و تجارت مشترک فعالیت می کنید و به دنبال مشتریان یکسانی هم هستید، درست است؟ پس ببینید آنها چه کار می کنند.

آیا باید برخی از تاکتیک­ های موفق آنها را انجام دهید؟ یا برخی از تاکتیک­ های شکست خورده را؟ جایگاه­یابی برند خود را سازمان دهی کنید و با توجه به تجربه­ ی رقبایتان سعی کنید عملکرد شرکت خود را بهبود بخشید. در انجام اینکار میتواند از تاکتیک­ های موفق رقبا ایده بگیرید و آنها را انجام دهید و همانطور تاکتیک ­های شکست خورده را بررسی کنید و علت شکست آنها را بفهمید و اگر امکان اصلاح وجود داشت آن را اصلاح کنید و انجام دهید.

به یاد داشته باشید حتی اگر در حال حاضر جایگاه خوبی در بازار دارید کافیست از رقبای خود غافل شوید تا آنها جای شما را در بازار بگیرند، بنابراین همیشه رقبای خود را تحت نظر داشته باشید و اقدامات آنها را بررسی کنید تا بتوانید از تجربه­ ی آنها به نفع خود استفاده کنید. و درصورتی که با رقبایتان در یک سطح و تراز قرار دارید استراتژی رقبا از اهمیت بالایی برخوردار است اگر به دنبال ارتقا برند خود هستید، به آنها اجازه ندهید که استراتژی ­ها و اقدامات­تان را به شما دیکته کنند.

مطمئناً شما به احتمال زیاد محصولات و خدمات مشترکی را مانند بسیاری از شرکت ­های دیگر به فروش می رسانید، اما شما در این کسب وکار فعال هستید چون برندتان منحصر به فرد است. اگر بخواهید از تمام حرکت­ های رقبا خود چشم بسته پیروی کنید، تمایز خود را از دست خواهید داد. شما باید اقدامات آنها را بررسی کنید تا متوجه علایق مشتریان شوید نه اینکه همه جا دنبال رقبایتان بروید، چرا که در این صورت برند شما دیر یا زود از رده خارج خواهد شد. لازم است ایده ­هایی که از بررسی تاکتیک رقبا به دست آورده ­اید را به گونه ­ای به کار ببرید که در راستای استراتژی برندتان باشد و برند را تقویت کند.

 

توسعه کسب وکار با استفاده از استراتژی برند

در دنیای دیجیتالی امروز، توسعه کسب وکارها تنها با استفاده از استراتژی ­های پیشرو و شخصی سازی شده که داستان برند را بازگو کنند و تجربه آنلاین بازار هدف از برند را بهبود ببخشند، امکان پذیر است.

پژوهش در مورد رقبا و تحلیل صنعت

هویت برند شما از هرتلاش انحصاری دیگری که توسط شرکت ­تان صورت می گیرد بزرگتر و مهم تر است. هویت برند اساس و پایه­ ی کسب وکار شماست، و نیازمند آن است که در  طول ساخت برند برای حضور آنلاین با ثبات باشد. جوهره و اساس هویت برند حتماً باید استراتژی قوی را برای کسب وکار شما تعریف و فرمول بندی کند. این استراتژی ­ها باید در ساختار سازمان شما نمود پیدا کند، دقیقاً به همان صورت که برای رقبایتان صورت می گیرد. ابتدا باید تحلیل کنید که در کجای بازار قرار دارید، و برنامه ­ای ایجاد کنید که شما را به جایگاهی که می خواهید در آن باشید، برساند.

برای انجام این کار لازم است تحلیل کاملی از نقاط قوت، ضعف، فرصت­ ها و تهدیدهای موجود در صنعتی که در آن فعالیت می کنید، انجام دهید (SWOT Analysis ). تحلیل رهبران و پیشروان صنعتی که در آن فعالیت دارید می تواند منجر به ایجاد جرقه در ذهن شما برای تاکتیک­ های نوآورانه برندسازی شود، و به شما اجازه دهد که برای برند خود رویکرد منحصر به فردی ایجاد کنید. انجام این تحلیل ­ها، به شکل گیری هویت برند شما و توسعه استراتژی ­هایی برای آینده به شما کمک میکند.

با جان تازه بخشیدن به برند، دوباره توجه مخاطبان­تان را جلب کنید

بازبینی مجدد یک هویت برند قدیمی و حضور ضعیف آنلاین می تواند تأثیر قابل توجهی در مسیر دیجیتالی در حال رشد شما داشته باشد. زمانی را برای مرور گذشته شرکت­ تان بگذارید، تا قدم ­ها و گام­ هایی که برای رشد کسب وکارتان و رسیدن آن به جایی که در حال حاضر در آن قرار دارد، را شناسایی کنید. استراتژی انتخابی به تجدید قوای هویت برند شما به شیوهای که برای مخاطبان قابل شناسایی باشد، کمک خواهد کرد. این استراتژی جدید صدای تازه و برجسته برای برند­تان ایجاد می کند که نتیجه ­ی آن کسب آگاهی برند بیشتر در طول مسیر است. برنامه جدید برای برند شما می تواند دقیقاً آن چیزی باشد که برای جلب توجه مخاطبان فعلی خود به آن نیاز دارید و کم کم مشتریان بالقوه را نیز شامل شود.

هویت برند خود را به گونه ­ای شکل دهید که نمایانگر مدل کسب وکارتان باشد

داشتن هویت برندی که به وضوح تعریف شده باشد و متناسب با مدل کسب وکار شما باشد چیزی است که باعث ایستادگی شما در مقابل مخاطبانتان میشود. هویت شما مشخص می کند می خواهید چه طور به نظر بیایید، و مدل شما مبتنی بر برنامه­ هایی است که شرکت شما برای تحقق این اهداف در پیش می گیرد. آنها به صورت مداوم کار میکنند تا ادراک عمومی از شرکت شما را توسعه دهند و در همین زمان خواسته­ ها و نیازهای مشتریان­ تان را در ذهن نگه می دارند. داشتن مدل کسب وکاری که تکمیل کننده هویت برندتان باشد، شرکت ­تان را در تشخیص مشتریان جدید یاری می دهد و شما را  در ذهن مشتریان وفادار به یاد ماندنی می کند.

یک استراتژی برند معقول مستلزم آن است که جایگاه برند شما، شعار، لوگو، و تصویر برندتان با هم سازگار باشند و نمایانگر هدف و کسب وکار ایده ­آل­ تان باشد. با استفاده از لایه بندی هویت خود از طریق وب سایت، حضور در شبکه های اجتماعی و تلاش­ های بازاریابی اینترنتی، می توانید بخشی از زندگی مشتریانتان شوید، به سادگی محصول فیزیکی و خدماتی که خریداری می کنند.

وفاداری به برند را از طریق پیام رسانی­ یکپارچه برندتان گسترش دهید

فقط ایجاد یک هویت برند، برای  متمایز کردن خود از رقبا کافی نیست. استراتژی باید در موقعیتی باشد که برای چگونگی توسعه هویت برند شما برنامه داشته باشد تا اطمینان کسب کنید که مخاطبان برند شما را به همان شکلی که مد نظرتان است، درک خواهند کرد. این برنامه شامل پیام رسانی سازگار و حضور آنلاین رو به رشد است در حالی که اصلاحات از طریق شرکت شما تکامل میابد. شما می خواهید مشتریان را ترغیب و متقاعد سازید که به سمت محصول شما بیایند یا اگر خدمتی ارائه می کنید از آن استفاده کنند و این روند را از طریق هدایت آنها به سمت برند دنبال می کنید. به مشتریان تان بیشتر نشان دهید که چرا باید از محصول یا خدمت شما استفاده کنند، به جای اینکه خیلی ساده به آنها بگویید که محصولات و یا خدمات شما را خریداری کنند.

تصویری که برند شما مجسم می کند باید در تمام کانال­ هایی که حاوی فعالیت­ های بازاریابی دیجیتالی شما است، یکپارچه باشد. با یکپارچه نگه داشتن برندتان، پیام شما می تواند ارتباط عاطفی قوی با مشتریان برقرار کند که آنها را به سمت برند و شرکت برمی گرداند. در انتها بیلاود مارکتینگ آموزش برندسازی انجام میدهد.

[ad_2]

مهرداد محمدیمشاهده نوشته ها

Avatar for مهرداد محمدی

محمدی هستم مدیریت دکو وب متخصص در برنامه ریزی برای طراحی سایت و سئو وب سایت 17 سال زندگی فریلنسری تجربه ای عالی برای من ایجاد کرده که تو بیش از چندین الگو فعالیت کنم . همیشه به یاد داشته باشید که در دنیای خود زندگی خواهد کرد ولی در دنیای ما تجارت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *