free page hit counter
در حال بارگذاری وب سات شکیبا باشید

آموزش نصب کالی لینوکس | نصب سیستم عامل Kali در ماشین مجازی و سیستم حقیقی


اینکه در اینجا هستید حتما میدانید سیستم عامل کالی چیست و میخواهید نحوه نصب و استفاده از آنرا یاد بگیرید. اجازه دهید به طور مختصر کالی لینوکس را به عزیزانی که با آن آشنایی ندارند معرفی کنم: سیستم عامل کالی یکی از توزیع های لینوکس میباشد که مخصوص مدیران امنیت و هکرهای قانونمند ساخته شده است، اکثر ابزارهای تجزیه و تحلیل و تست نفوذ در این توزیع لینوکس جمع آوری شده اند، و این سیستم عامل را به یک جعبه ابزار کامل برای هکر ها مبدل نموده است، خب بریم سراغ آموزش نصب کالی لینوکس.

سخت افزار مورد نیاز برای نصب کالی لینوکس

برای نصب کالی، حداقل نیاز به ۱ گیگابایت حافظه رم دارید و بهتره ۲ گیگابایت رم داشته باشید، سی پی یو مورد نیاز هم میتونه از Dual Core به بالا باشه، یعنی در کل نیاز به سخت افزار خاصی نداره، اما اگر بخواهید این توزیع رو در ماشین مجازی نصب کنید بهتره حداقل ۴ گیگابایت رم داشته باشید و یک CPU Core i3

ویدیو آموزش نصب کالی، حتما تماشا کنید:


آموزش نصب Kali در کنار ویندوز

برای نصب کالی لینوکس ابتدا فایل ISO آنرا از سایت Kali.org دریافت نموده و آنرا در یک فلش یا دی وی دی بوتیبل کنید.

اگر نحوه آماده سازی فلش برای نصب کالی را یاد ندارید میتوانید به آموزش نرم افزار Rufus مراجعه کنید. برای رایت فایل ISO کالی در دی وی دی به آموزش برنامه ISO Burner مراجعه کنید.

پس از آماده سازی رسانه (فلش یا دی وی دی) نوبت به ریستارت کردن سیستم و Boot کردن سیستم از طریق رسانه بوتیبل شده میرسد. مثل مراحل نصب ویندوز سیستم خود را ریستارت کرده سپس کلید مربوط به نمایش منوی Boot را بفشارید (معمولا کلید F10 یا F11 یا F12 یا F2 یا Tab میباشد) یا BIOS را برای Boot شدن رسانه بوتیبل خود تنظیم کنید.

مراحل نصب Kali Linux

پس از نمایان شدن صفحه زیر Graphical Install را انتخاب کنید.

آموزش نصب Kali Linux

در صفحه Select Language زبان انگلیسی را انتخاب کنید و روی Continue کلیک کنید.

در صفحه Select your location کشور مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی گزینه Continue کلیک کنید.

در صفحه Configure the keyboard زبان کیبورد را انتخاب کنید.

نکته: توجه کنید تمامی مراحل بالا را میتوانید به سادگی بعد از نصب کالی مجددا تنظیم نمایید.

در صفحه Please enter the hostname for this system یک نام برای کامپیوتر خود مشخص کنید و روی گزینه Continue کلیک کنید. (میتواند اسم خود شما باشد)

در صفحه Domain Name فقط روی Continue کلیک کنید.

تنظیمات حساب کاربری در حین نصب کالی

در مرحله Setup User and password ابتدا نام و نام خانوادگی خود را در کادر Full name for new user وارد کنید سپس روی Continue کلیک کنید.

نام کاربری و رمز عبور کالی

در صفحه Username for your account یک نام کاربری برای خود وارد کنید. (اگر در صفحه قبل نام کامل خود را وارد نموده باشید در این صفحه نام شما به صورت خودکار وارد میشود)

در صفحه set up users and password یک رمز عبور پیچیده برای حساب کاربری خود انتخاب کنید. بهتر است رمز عبور شما حداقل ۸ کاراکتر داشته باشد و از حروف بزرگ و کوچک در آن استفاده کنید.

در کادر اول رمز عبور و در کادر دوم تکرار آنرا تایپ کنید سپس روی Continue کلیک کنید.

در صفحه Configure the clock ناحیه مربوط به خود را انتخاب کنید و روی Continue کلیک کنید. (بعد از نصب کالی هم میتوانید ناحیه را تغییر دهید)

انتخاب یک پارتیشن مشخص برای نصب کالی

در مرحله Partition disks میبایست دیسک و پارتیشن مورد نظر خود را انتخاب کنید تا سیستم عامل کالی در آن نصب شود. توجه کنید این مرحله از خطرناکترین مراحل نصب کالی میباشد پس به دقت به آنچه گفته شده توجه کنید:

 • اگر گزینه Guided – use entire disk را انتخاب کنید کل پارتیشن های هارد دیسک انتخاب شده حذف خواهند شد و پارتیشن های مورد نیاز توسط کالی ایجاد میشوند
 • گزینه Guided – use entire disk and set up LVM هم همانند گزینه اول کلیه پارتیشن های دیسک انتخاب شده را از بین میبرند و یک جدول پارتیشن LVM ایجاد میکند.
 • گزینه Guided – Use entire disk and set up encrypted LVM هم همانند گزینه های اول و دوم کلیه پارتیشن ها را حذف کرده و یک Partition table جدید ایجاد میکنند که اطلاعات در آن رمز گذاری میشوند.
 • گزینه Manual به شما اجازه میدهد پارتیشن مد نظر خود را از بین پارتیشن های هارد دیسک، انتخاب کنید.

گزینه Manual را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید، در صفحه بعد هارد دیسکی که میخواهید روی آن سیستم عامل Kali را نصب کنید انتخاب کنید.

انتخاب پارتیشن در نصب Kali

نکته: توجه کنید در این قسمت کافیه روی هارد دیسک یا پارتیشن مورد نظر خود دوبار کلیک کنید تا وارد تنظیمات آن شوید.

اگر هارد دیسک شما پارتیشن بندی نشده باشد پس از انتخاب آن با صفحه Create new empty partition table on this device مواجه خواهید شد که باید گزینه Yes را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید.

برای نصب کالی لینوکس فقط نیاز به یک پارتیشن دارید و تنها تنظیمات زیر را باید روی آن انجام دهید.

 • ابتدا روی پارتیشن مورد نظر خود دوبار کلیک کنید.
 • روی گزینه Use as دوبار کلیک کرده و فایل سیستم EXT4 را انتخاب کنید.
 • روی گزینه Mount Point دوبار کلیک کنید و از فهرست باز شده علامت / را انتخاب کنید. تا کالی در این پارتیشن نصب شود.
 • روی گزینه Bootable flag دوبار کلیک کرده تا پارتیشن به عنوان یک پارتیشن Active دیده شود.
 • در آخر روی گزینه Done setting up the partition دوبار کلیک کنید تا پارتیشن آماده نصب کالی لینوکس شود.

تنظیمات پارتیشن کالی

پس از انتخاب پارتیشن و انجام تنظیمات آن، روی Finish partitioning and write change to disk کلیک کرده و در مرحله Write the change to disk گزینه Yes را انتخاب کنید.

پارتیشن بندی برای نصب کالی

برای یاد گیری نحوه پارتیشن بندی دیسک میتوانید به ویدیو آموزش مراجعه کنید.

در صفحه Configure the package manager روی گزینه Continue کلیک کنید. (اجباری در وارد کردن Proxy نمیباشد)

انتخاب برنامه های قابل نصب در کالی

در صفحه Software Selection میتوانید برنامه های که میخواهید در لینوکس نصب شود را مشخص کنید. مثلا اگر میخواهید کالی را با محیط کاربری Gnome داشته باشید باید تیک Gnome را بگذارید. (البته میتوانید چند Desktop  را با هم انتخاب کنید)

توجه کنید برنامه ها و دسکتاپ های که در این مرحله آنها را انتخاب میکنید تا نصب شوند، بعد کلیک بر روی Continue از مخازن کالی دانلود خواهند شد. از اینرو بسته به سرعت اینترنت خود باید زمانی را منتظر دانلود آنها بمانید.

نصب کالی لینوکس

نکته: اگر دسترسی به شبکه با سرعت پایین باشد یا دسترسی قطع شود ممکن است در حین این مرحله با خطا مواجه شوید پس به مرحله قبل باز گشته و تیک برنامه های اضافی را بردارید یا آنها را بعد از نصب کامل سیستم عامل نصب کنید.

اگر در این مرحله دسکتاپ خاصی را انتخاب کرده باشید بعد از دانلود و نصب برنامه ها باید دسکتاپ مد نظر خود را انتخاب کنید و روی Continue کلیک کنید.

در مرحله Install the Grub Boot Loader on a hard disk گزینه Yes را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید. در صفحه بعد هارد دیسک مورد نظر خود را انتخاب کرده و روی Continue کلیک کنید. (در این هارد دیسک فایلهای مربوط به Boot کپی و تنظیم میشوند، میتواند همان دیسک اصلی باشد)

در آخر منتظر بمانید تا فرایند نصب به اتمام برسد.

اگر سوال یا انتقادی نسبت به آموزش نصب سیستم عامل کالی دارید تی ام ال منیجر را از محبت خود محروم نکنید.منبع مقاله ارائه شده

Share:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شمارنده

 • 89
 • 256
 • 10,168
 • 376,087
 • 4
 • 15,999
 • 1,901
 • ۱۷ خرداد ۱۳۹۹
Cart Item Removed. Undo
 • No products in the cart.