آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام

کسانی که به دنبال افزایش جذابیت پیج اینستاگرام خود هستند، کسانی می خواهند استوری هایشان، بازخورد فوق العاده ای داشته باشد، اولین ایده ای که به ذهنشان می رسد، ساخت کاور هایلایت اینستاگرام است. در صورتی که هایلایت اینستاگرام شما کاوری جذاب و چشم نواز داشته باشد، کاربران را کنجکاو به دیدن از هایلایت های شما خواهد کرد.

در وهله اول کاور هایلایت اینستاگرام Impression استوری های شما را افزایش می دهد. استفاده از این کاورها، برای هر کسب و کار و اشخاص مختلفی کاربرد دارد. اما سوالاتی که ممکن است برای شما ایجاد شود:

چگونه کاور هایلایت اینستاگرام درست کنیم؟

آیا برای ساخت کاور هایلایت اینستاگرام، نیاز به مهارت خاصی است؟

آیا فقط یک طراح گرافیک حرفه ای می تواند کاور هایلایت اینستاگرام، بسازد؟

پاسخ تمام این سوالات در ادامه این مقاله به جدیدترین نکات و ایده های خاص، برای شما بررسی خواهد شد.

ابتدا بهتر است با بخش هایلایت اینستاگرام آشنا شوید و سپس با مراحلی که توضیح می دهیم، این بخش را برای خود، فعال کنید.

چرا هایلایت اینستاگرام یک آپشن ارزشمند اینستاگرام است؟

کاربرد بخش هایلایت اینستاگرام برای نگهداری استوری های ارزشمند شماست. تا چند وقت گذشته، بعد از 24 ساعت استوری شما حذف شده و کاربران نمی توانستند، استوری های قدیمی شما را ببینند و شما نیز فقط در بخش آرشیو، به استوری های قدیمی خود، دسترسی داشتید. اما با قابلیت هایلایت اینستاگرام می توانید استوری های خود را دسته بندی کرده و با یک کاور جذاب به نمایش عموم، بگذارید.

مراحل ساخت هایلایت اینستاگرام

برای اینکه به راحتی بتوانید بهترین استوری های خود را در دسته بندی های زیباف جذاب برای کاربران به نمایش بگذارید، لازم است که مراحل زیر را رعایت کنید:

  1. ابتدا باید یک از استوری های خود را باز کنید.(در صورتی که در 24 ساعت گذشته استوری جدیدی منتشر نکرده اید، می بایست وارد بخش آرشیو و سپس بخش استوری ها، شوید)
  2. در گوشه پایین سمت راست، بر روی هایلایت کلیک کنید.
  3. در این قسمت، می بایست نامی برای هایلایت خود، انتخاب کنید و سپس بر روی Done کلیک کنید.

برای اضافه کردن هایلایت جدید نیز می بایست، مراحل زیر را پیگیری کنید:

  1. به صفحه پروفایل اینستاگرام خود بروید
  2. در ردیف هایلایت های ایجاد شده خود، با علامت (+) برخورد می کنید.
  3. با کلیک روی (+) وارد بخش آرشیو استوری های خود، خواهید شد
  4. در اینجا استوری های که می خواهید در هایلایت جدید خود، قرار بگیرند را انتخاب کنید.
  5. سپس با کلیک روی Next صفحه جدیدی برای شما نمایش داده می شود که می بایست نامی برای هایلایت خود انتخاب کرده و در صورتی که کاوری برای هایلایت خود، در نظر دارید از در قسمت بالای اضافه کردن نام، بر روی Edit cover کلیک کرده و از قسمت گالری کاور مورد نظر را انتخاب کنید.
  6. در انتها با کلیک بر روی Done، هایلایت شما ساخته شده و در کنار دیگر هایلایت ها قرار می گیرد.

حال اگر به صفحه پروفایل پیج اینستاگرام خود بروید، این هایلایت ایجاد شده را با نام مشخص خود، می بینید. این هایلایت در صورتی که یک کاور جذاب و شگفت انگیز و البته، مرتبط با استوری های آن، داشته باشد، نظر هر کاربری را به خود جلب خواهد کرد.

مراحل ساخت کاور هایلایت اینستاگرام با Canva

یکی از کاربردترین و بهترین ابزارهای ساخت کاور هایلایت اینستاگرام، ابزار Canva است. اگر بخواهیم به سادگی متوجه شویم که چگونه کاور هایلایت اینستاگرام درست کنیم، این ابزار برای ما بسیار کارآمد خواهد بود.

ابتدا باید بدانید که اینستاگرام به شما اجازه داده است که هر نوع عکس را به عنوان کاور برای هایلایت های خود، انتخاب کنید. پس نیازی نیست که حتما زمان و هزینه های سنگینی برای طراحی گرافیکی و تخصصی برای ساخت کاور هایلایت اینستاگرام پرداخت کنید. کافیست کار با یک یا دو ابزار طراحی گرافیکی را بیاموزید تا بتوانید بهترین ها را برای کاور هایلایت اینستاگرام خود طراحی کنید.

ابزارهایی مانند Canva و Adobe Spark کاورهای آماده ای دارد که شما می توانید به راحتی بهترین طرح ها را برای طراحی کاور هایلایت اینستاگرام، استفاده کنید

برای طراحی کاور هایلایت اینستاگرام باید مراحل زیر را پیگیری کنید:

مرحله اول: ساخت اکانت در Canva

این مرحله بسیار ساده است. در صورتی که بر روی مرورگر کروم خود، یکی از حساب های google خود را فعال کرده باشید، به راحتی می توانید با ورود به وب سایت Canva و کلیک بر روی Sign up و انتخاب ورود با اکانت گوگل، وارد حساب کاربری در Canva شوید.

مرحله دوم: ورود به بخش کاورهای هایلایت اینستاگرام

زمانی که شما وارد حساب کاربری خود در این ابزار شدید، می بایست بخش کاورهای هایلایت برای اینستاگرام را پیدا کنید. برای این کار به سادگی می توانید در صفحه اصلی سایت این بخش را بیابید، این ابزار نه تنها برای طراحی کاور هایلایت اینستاگرام، مناسب است، بلکه امکانات ویژه دیگری مانند طراحی لوگو، طراحی کاور پست اینستاگرام، طراحی کاور استوری اینستاگرام و طراحی کاور و پوستر برای دیگر شبکه های اجتماعی را به شما می دهد.

در بین این موارد شما باید بخش Instagram Story Highlight Covers را بیابید. با کلیک روی آن، دنیایی از کاورها با طرح های مختلف را به شما نمایش می دهد.

نظر خود را به اشتراک بگذارید